طرز تهیه هویج پلو با فیله مرغ زعفرانی لذیذ و خوشمزه مناسب مهمانی

طرز تهیه هویج پلو با فیله مرغ

 

هویج پلو با فیله مرغ یکی از پلو های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توایند با فیله مرغ زعفرانی تهیه کنید. هویج پلو یکی از پلو های سنتی ایرانی می باشد که شما می توانید برای مهمانی نهار یا شام تهیه کنیدو به همراه خلال پسته یا بادام و زرشک روی پلو را تزیین کنید. هویج پلو طعم شیرینی دارد و هرچقدر زعفران این غذا بیشتر باشد رنگ و لعاب بهتری خواهد داشت و شما می توانید فیله مرغ را لای پلو قرار دهید و یا در موقع سرو روی پلو قرار دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه هویج پلو با فیله مرغ زعفرانی به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه هویج پلو با فیله مرغ

فیله مرغ۴ عدد
پیاز۱ عدد
هویج۳ عدد
زعفرانبه مقدار لازم
کرهبه مقدار لازم
برنج۳ پیمانه
نمک، فلفل سیاه، دارچین، پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه هویج پلو با فیله مرغ خوشمزه و لذیذ

مرحله اول: پخت فیله مرغ

ابتدا باید فیله مرغ را مزه دار کنید برای این کار یک پیاز را خلالی خرد کنید و به همراه کمی نمک و زعفران و یک حبه سیر با فیله مرغ مزه دار کنید. سپس فیله مرغ را به همراه پیاز و سیر مزه دار شده و کمی آب بگذارید تا فیله مرغ پخته شود و سس غلیظ شود.

مرحله دوم: تفت دادن کره

هویج را پوست بگیرید و خلالی درشت خرد کنید و به همراه کمی کره و زعفران تفت دهید تا هویج نرم شود. به دلخواه ۱ الی ۲ ق غذا خوری شکر اضافه کنید و هم بزنید تا هویج نرم و خوشرنگ شود. این مخلوط را کنار قرار دهید. می توانید در انتها می توانید ۲ ق غذا خوری زرشک خیس خورده نیز اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه هویج پلو با فیله مرغ

در ادامه باید برنج خیس خورده را روی حرارت قرار دهید و تا بجوش بیاید و بعد کف روی برنج را بگیرید. برنج را بعد از نرم شدن آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مناسب قرار دهید و برنج را با هویج به صورت لایه بریرید و کمی دارچین لا به لا بریزید و هویج پلو با فیله مرغ را دم گذاشته و در انتها کمی کره یا روغن حیوانی بریزید و موقع سرو فیله های مرغ قرار دهید و به دلخواه کمی خلال پسته تفت داده شده نیز روی پلو بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت هویج پلو با فیله مرغ زعفرانی و ساده برای نهار و شام

  1. می توانید کمی از مخلوط هویج را نگه دارید و روی پلو قرار دهید.
  2. می توانید مقدار فیله مرغ را به تعداد زیاد کنید و یا برش بزنید.
  3. می توانید مرغ را لای پلو قرار دهید و دم بکشد.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه