طرز تهیه فیله زعفرانی با برنج مجلسی و شیک و طعم و مزه بی نظیر

دستور پخت طرز تهیه فیله زعفرانی 

طرز تهیه فیله زعفرانی

 

فیله زعفرانی یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه یک غذای شیک و مجلسی می باشد که شما می توانید در کنار برنج زعفرانی و زرشک این غذا را سرو کنید. می توانید برای دورچین از سالاد و زیتون و انواع ترشی استفاده کنید. اگر زمان کافی برای تهیه غذا ندارید می توانید این فیله ها را از شب قبل مزه دار کنید و برای فردا بپزید و یا می توانید داخل هواپز یا سرخ کن یا سولاردم سرخ کنید و یا داخل تابه قرار دهید و با حرارت کم بگذارید تا خوب پخته شود. برای تهیه این غذا بهتر است در استفاده زعفران دست و دلباز باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه فیله زعفرانی با برنج به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه فیله زعفرانی با برنج

 • برنج ۲ پیمانه
 • سینه مرغ ۲ عدد
 • پیاز ۳ عدد
 • زعفران به مقدار لازم
 • زرشک و خلال پسته به مقدار لازم
 • آب لیموترش ۱ ق غذا خوری
 • کره و روغن به مقدار لازم
 • نمک، فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه فیله زعفرانی خوشمزه و مجلسی به صورت ساده داخل تابه

مرحله اول: مرینت کردن فیله مرغ رزیمی

ابتدا باید سینه مرغ را بدون استخوان کنید و یا می توانید از فیله های مرغ بسته بندی آماده استفاده کنید و بشورید. سپس مرغ ار برش بزنید و داخل یک کاسه بریزید و پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و به همراه ادویه و آب لیموترش و زعفران حسابی مرغ ها را ماساژ دهید تا خوشرنگ شود و روی ظرف را بپوشانید و برای ۱ ساعت زمان دهید تا مزه دار شود و یا می توانید از شب قبل مواد را مزه دار کنید.

مرحله دوم: آماده سازی برنج

در ادامه باید برنج را با کمی نمک خیس کنید و بعد روی حرارت قرار دهید و کف روی برنج را بگیرید و آن را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مورد نظر را قرار دهید و برنج را برای ۳۵ دقیقه بگذارید. زرشک و خلال پسته را نیز کمی خیس کنید تا نرم شود.

مرحله سوم: پخت فیله زعفرانی

در ادامه باید مرغ ها را از پیاز ها جدا کنید. داخل یک تابه گود کمی کره و روغن ریخته و زمانی که حسابی داغ شد باید مرغ ها را اضافه کنید و مجدد کمی زعفران روی آن بریزید و حرارت را کم کنید و بدون افزودن آب بگذارید با شعله کم پخته شود.

مرحله چهارم: تهیه فیله زعفرانی

وقتی مرغ در حال پخت است کمی زعفران و کره روی برنج بریزید. زرشک را به همراه خلال و کمی شکر داخل تابه ریخته و کره اضافه کنید و کمی تفت دهید تا زرشک پف کند. پیاز های باقی مانده از مواد مرینت را داخل تابه به صورت جداگانه سرخ کنید. حالا برنج را داخل دیس بکشید و زرشک را برای تزیین اضافه کنید و مرغ و پیازها را داخل یک دیس دیگر کشیده و میل کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه فیله زعفرانی خوشمزه و خوشرنگ

 1. اصلا نباید از آب استفاده کنید و بگذارید مرغ با آبی که پس می دهد پخته شود.
 2. کره را حذف نکنید زیرا عطر فوق العاده به غذا می دهد.
 3. می توانید از سیر رنده شده برای مرینت کردن نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
2
دیدگاه