طرز تهیه فلفل پلو تند، خوشمزه و خوشرنگ با فیله مرغ

طرز تهیه فلفل پلو با مرغ

 

یکی از پلو های خوش آب و رنگ است که زمانی که این پلو در حال دم کشیدن عطر و بو آن فضای خانه را پر می کند. شما می توانید فلفل پلو را با مرغ یا گوشت یا گوشت چرخ کرده تهیه کنید و یا می توانید همراه با سیب زمینی به صورت گیاهی این پلو خوشمزه را درست کنید. تنوع دادن در غذاهای روزمره باعث لذت در آشپزی می شود پس حتما این پلو رنگارنگ را امتحان کنید تا در لیست همیشگی شما قرار بگیرد. فلفل پلو دلمه ای همان طور که از نامش پیداست از فلفل دلمه های رنگی تهیه می شود شما می توانید مرغ یا گوشت را لابه لای این پلو بریزید و یا به صورت جداگانه دم بگذارید و در کنار مرغ و فلفل دلمه سرو کنید. امروز در پارسی دی فلفل پلو با فیله مرغ را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

برنج۳ پیمانه
فیله مرغ۴ عدد
فلفل دلمه رنگی۲ عدد
پیاز۱ عدد
رب۲ ق غذا خوری
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه فلفل پلو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برنج را از قبل با کمی نمک خیس کنید. فلفل دلمه را به صورت نگینی یا خلالی خرد کنید. فیله مرغ اگر استفاده می کنید مکعبی خرد کنید ولی اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ابتدا استخوان ها سینه را جدا کنید تا فیله شود.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز و مرغ

پیاز را پوست بگیرید و بشورید و داخل تابه کمی روغن ریخته و پیازهای نگینی شده را افزوده و تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود سپس کمی زردچوبه به پیاز ها بزنید در ادامه مرغ های خرده شده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ مرغ کمی تغییر کند.

مرحله سوم: تهیه مواد فلفل پلو

در ادامه کمی نمک و فلفل سیاه به مرغ ها بزنید و تفت دهید سپس رب را به همراه فلفل های خرد شده افزوده و هم بزنید تا رب خوش رنگ و بوی خامی رب از بین برود مقداری خیلی کمی آب ریخته و بگذارید تا مرغ ها نرم شوند و رب داخل آب خوش رنگ تر شود وقتی آب تبخیر شده زعفران را افزوده و مواد را از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: تهیه فلفل پلو با دلمه

برنج را روی حرارت گذاشته تا به جوش بیاد و در حین جوشیدن کف روی آن را بگیرید و زمانی که برنج نرم شد آن را آبکش کنید و کف قابلمه ته دیگ مورد نظر را قرار داده و یک لایه برنج ریخته و یک لایه مواد فلفل دلمه این کار را ادامه دهید تا مواد تمام شود و فلفل پلو را بمدت ۳۵ دقیقه بگذارید تا دم بکشد در انتهای پخت کمی روغن روی برنج ریخته و با همراه سالاد شیرازی سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت پلو فلفل دلمه ای

  1. می توانید فلفل پلو را به صورت کته نیز تهیه کنید.
  2. می توانید به جای رب از گوجه فرنگی پوره شده استفاده کنید.
  3. بجای مرغ از گوشت قلقلی یا گوشت چرخ کرده نیز می توانید استفاده کنید.
  4. به دلخواه سبزیجات دیگر مانند هویج یا نخود فرنگی نیز می توانید به مواد فلفل پلو اضافه کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه