طرز تهیه عدس پلو با مرغ ریش ریش زعفرانی و مجلسی با کشمش

طرز تهیه عدس پلو با مرغ

 

یکی از روش های تهیه عدس پلو می باشد که قرار است از مرغ برای تهیه آن استفاده کنیم شما می توانید به دو روش مرغ را در عدس پلو بریزید یا آن را پخته و ریش ریش کنید و کنار عدس پلو سرو کنید و یا می توانید مرغ را درسته پخته و بعد سرو کنید که از هر روش به دلخواه می توانید استفاده کنید. عدس پلو با مرغ یک غذای بسیار خوشمزه و مجلسی نیز می باشد و طعم و مزه آن را دوست خواهید داشت، عدس پلو یکی از غذاهای سنتی ایرانی می باشد که با گوشت قلقلی یا چرخ کرده و یا تن ماهی نیز تهیه می شود و این بار قرار است از گوشت مرغ در تهیه آن استفاده کنیم. امروز در پارسی دی عدس پلو با مرغ ریش ریش زعفرانی و مجلسی با کشمش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

برنج۳ پیمانه
عدس۱.۵ پیمانه
سینه مرغ۱ عدد
پیاز۱ عدد
کشمش۱/۲ پیمانه
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
کرهبه مقدار لازم
پیاز داغبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، برگ بو، دارچین، زیره، ادویه پلوییبه مقدار لازم

طرز تهیه عدس پلو با مرغ ریش ریش زعفرانی

مرحله اول: آماده سازی و پخت مرغ

برای تهیه عدس پلو با مرغ باید ابتدا مرغ ها را بپزیم برای شروع سینه یا ران مرغ را داخل قابلمه قرار دهید و پیاز را پوست بگیرید و ۴ قاچ کنید سپس به همراه برگ بو و نمک و فلفل سیاه و مقداری آب بگذارید تا مرغ پخته شود.

مرحله دوم: تهیه عدس پلو با مرغ

از یک ساعت قبل عدس را خیس کنید تا راحت تر پخته شود و همچنین برنج را نیز با نمک خیس کنید سپس عدس را بگذارید با حرارت کم پخته شود سپس آبکش کنید و بعد برنج را نیز روی حرارت قرار دهید و کمی زردچوبه برای رنگ دهی بیشتر به آن اضافه کنید و زمانی که بین دو انگشت برنج را فشار می دهید اگر اطرافش نرم و مغزش کمی سفت بود آبکش کنید و ته دیگ مورد نظر را قرار دهید و لا به لا برنج و عدس و ادویه پلویی و کمی پودر دارچین بریزید و برنج را برای ۴۰ دقیقه دم بگذارید.

مرحله سوم: سرخ کردن مرغ

در ادامه وقتی مرغ پخته شد آن را از قابلمه خارج کنید و ریش ریش کنید سپس داخل تابه کمی کره و روغن ریخته و مرغ ریش شده را به همراه کمی زعفران و پیاز داغ تفت دهید تا کمی طلایی شود سپس از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: تهیه عدس پلو با مرغ

در ادامه کشمش را نیز کمی با کره سرخ کنید تا پف کنند سپس روی عدس پلو که در حال دم کشیدن است کمی زعفران و کره ریخته و در دیس بکشید و مرغ ریش شده را به همراه کشمش روی آن بریزید و با سالاد و یا ماست و خیار میل کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت عدس پلو با مرغ مجلسی

  1. به دلخواه می توانید از خرما نیز در تهیه عدس پلو با مرغ استفاده کنید.
  2. می توانید مرغ و پیاز داغ و کشمش را لا به لای عدس پلو با مرغ نیز بگذارید یا در هنگام سرو جداگانه روی آن بریزید.
  3. می توانید آب مرغ را روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود سپس کنار عدس پلو با مرغ میل کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه عدس پلو با مرغ ریش ریش زعفرانی و مجلسی با کشمش
4.3 (86.67%) 6 votes