طرز تهیه سینه مرغ سوخاری لذیذ به 2 روش در فر و روغن کم

دستور پخت سینه مرغ سوخاری

طرز تهیه سینه مرغ سوخاری

 

سینه مرغ سوخاری یکی از انواع سوخاری ها می باشد که بسیار خوشمزه و لذیذ است. شما می توانید این سینه مرغ سوخاری را به تنهایی و یا در کنار یک سس قارچ یا پوره سیب زمینی خوشمزه تهیه و سرو کنید. بری پخت سینه مرغ سوخاری می توانید به دو روش عمل کنید یا سینه مرغ آغشته به مواد سوخاری را در فر و یا در روغن کم سرخ کنید. سوخاری های یکی از غذا های بسیار بسیار پر طرفدار در کل دنیا هستند که برای یک شام یا نهار خوشمزه گزینه خوبی می باشد. شما می توانید با هزینه بسیار کم سینه مرغ سوخاری را در خانه تهیه کنید. تاریخچه تهیه سوخاری ها به کشور آمریکا در سال ۱۸۳۰ در این کشور به ثبت رسیده است و بعد از آن در کتاب های آشپزی در دهه های ۱۸۶۰ و ۱۸۷۰ رواج پیدا کرد. امروز در پارسی دی سینه مرغ سوخاری در فر و روغن را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سینه مرغ سوخاری ترد و خوشمزه 

 • سینه مرغ ۱ عدد
 • پودر سوخاری یا پانکو ۱ لیوان
 • آرد سفید ۱ پیمانه
 • تخم مرغ ۲ عدد
 • پیاز ۱ عدد
 • آبلیموترش تازه ۲ ق غذا خوری
 • روغن زیتون ۱ ق غذا خوری
 • زعفران نوک ق چای خوری
 • نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، پاپریکا به مقدار لازم

طرز تهیه سینه مرغ سوخاری در فر و تابه

مرحله اول: آماده سازی سینه مرغ

ابتدا باید سینه مرغ را بدون استخوان کنید و غضروف آن را خارج کنید تا سینه مرغ فیله شود. سپس به صور افقی برش بزنید و بین کیسه یا نایلون قرار دهید و با بیفتک بکوبید تا کمی نازک و پهن شود، اگر بیفتک ندارید با پشت چاقو این کار را انجام دهید.

مرحله دوم: مرینت کردن سینه مرغ

پیاز را پوست بگیرید و خلالی درشت خرد کنید. سینه مرغ را داخل یک کاسه قرار دهید و پیاز و به همراه زعفران و ادویه ها و روغن زیتون اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سینه مرغ خوب مزه دار شود. سپس روی کاسه را پوشانده و برای ۲ ساعت زمان دهید تا مرغ ها مزه دار شوند.

مرحله سوم: سوخاری کردن مرغ ها

تخم مرغ ها را داخل یک کاسه بشکنید و بزنید تا از حالت خارج شود. سپس آرد و پودر سوخاری را نیز در بشقاب های جداگانه بریزید. حالا باید سینه مرغ مزه دار شده از مواد مرینت جدا کنید. سینه مرغ را ابتدا در آرد و بعد تخم مرغ و در انتها پودر سوخاری و با دست خوب فشار دهید تا پودر سوخاری به مرغ بچسبد و سطح آن سوخاری شود.

مرحله چهارم: پخت سینه مرغ سوخاری در فر و روغن

برای پخت در فر باید سینی را کمی چرب کنید و سینه های سوخاری شده را روی سینی قرار دهید و در فر ۱۸۰ درجه گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود. برای پخت در روغن نیز کمی روغن داخل تابه ریخته و با حرارت متوسط هر دو طرف سینه مرغ را سرخ کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سینه مرغ سوخاری

 1. بهتر است بعد از سرخ کردن روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود.
 2. می توانید از مواد مرینت مختلف استفاده کنید.
 3. برای پخت در فر برقی و توستر دما روی ۱۶۰ تنظیم کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه