طرز تهیه نیمرو خامه ای دلچسب و حرفه ای برای صبحانه + فیلم

دستور پخت نیمرو خامه ای

طرز تهیه نیمرو خامه ای

 

نیمرو خامه ای یکی از روش های فوق العاده خوشمزه برای تهیه یک صبحانه عالی و خوشمزه و متفاوت می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. نیمرو خامه ای با خامه صبحانه تهیه می شود ولی شما می توانید با خامه محلی نیز تهیه کنید و در انتها همانند فیلم انتهای پست با پیاز داغ سرو کنید. اگر از پختن نیمرو تکراری خسته شدید و دوست دارید یک نیمرو با طعم فوق العاده را تجربه کنید حتما این رسپی را یک بار تست کنتید. شما می توانید روز خود را با تهیه یک صبحانه عالی و خوشمزه تهیه کنید. نیمرو یکی از روش های تهیه صبحانه و عصرانه می باشد که خیلی سریع تهیه می شود و شما می توانید بدون استفاده از ابزار خاصی این نیمرو را در خانه تهیه کنید و به همراه نان تازه سرو کنید. نیمرو یکی از کم هزینه ترین ها در تهیه صبحانه می باشد که می توانید بنا به ذائقه و سلیقه خود آن را شل یا سفت تهیه کنید. برای تهیه نیمرو می توانید از روغن معمولی یا کره یا مخلوط هر دو استفاده کنید تا کره نسوزد. امروز در پارسی دی طرز تهیه نیمرو خامه ای به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نیمرو خامه ای فوق العاده خوشمزه

  • خامه ۳ ق غذا خوری
  • پیاز داغ ۳ ق غذا خوری
  • تخم مرغ ۲ عدد
  • نمک به مقدار لازم
  • کره و روغن به مقدار لازم

طرز تهیه نیمرو خامه ای حرفه ای و سریع برای دو نفر با پیاز داغ

مرحله اول: تفت دادن خامه

داخل تابه مورد نظر ابتدا کره و روغن را بریزید و صبر کنید تا داغ شود و بعد خامه را اضافه کنید و هم بزنید تا خامه شروع به گرم شدن کند و زمانی که روی آن حباب زدن باید تخم مرغ را اضافه کنید.

مرحله دوم: افزودن تخم مرغ

تخم مرغ ها را وسط خامه بکشنید و به اندازه دلخواه نمک روی آن بریزید و درب تابه را قرار دهید و صبر کنید تا تخم مرغ ها پخته شود و خودشان را بگیرند. شما می توانید بنا به ذائقه خود میزان سفتی و شل نیمرو را کم و زیاد کنید اگر دوست دارید عسلی باشد ۳ دقیقه کافی می باشد.

مرحله سوم: تهیه نیمرو با خامه صبحانه

پیاز داغ را داخل یک تابه با کمی زردچوبه تفت دهید و بعد از نرم شدن کنار نیمرو ریخته و بعد از ۱ دقیقه دیگر از روی حرارت بردارید و به همراه نان تازه سرو کنید. می توانید در انتها روی نیمرو کمی فلفل سیاه بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نیمرو خامه ای با خامه صبحانه

  1. به دلخواه می توانید به مواد کمی قارچ اضافه کنید.
  2. خامه را بیش از اندازه روی حرارت قرار ندهید وگرنه می سوزد.
  3. شما می توانید زرده و سفیده تخم مرغ را ترکیب کنید و یا می توانید بدون هم زدن بگذارید تا تخم بسته شود.
  4. می توانید از پنیر خامه ای بجای خامه صبحانه استفاده کنید و در آن صورت نمک کمتری اضافه کنید.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه