طرز تهیه موهیتو هندوانه خانگی دلچسب و خنک و خوش طعم برای تابستان

دستور پخت موهیتو هندوانه

طرز تهیه موهیتو هندوانه

 

موهیتو هندوانه یکی از نوشیدنی ها بسیار خوشمزه و تابستانی می باشد که می توانید در خانه تهیه کنید. شما می توانید موهیتو را به راحتی در خانه تهیه کنید و یک نوشیدنی خنک و دلچسب تهیه کنید. موهیتو یکی از نوشیدنی ها محبوب در سراسر دنیا می باشد که امروزه با بیشتر میوه ها تهیه می شود و در اصل با نعنا و لیموترش و آب گازدار می باشد. در خیلی از ایام سال به خصوص تابستان که گرمای هوا بالا می رود هیچ چیز بالاتر از خوردن یک نوشیدنی خنک نمی تواند انرژی بخش باشد. شما حتی می توانید موهیتو هندوانه را در تابستان برای مهمانی ها و پذیرایی ها تهیه کنید. ما موهیتو یک نوشیدنی خنک و راحت است که برای اولین بار در کوبا تهیه شد و تاریخچه موهیتو را به کوبا توانسته برای خودش به ثبت برساند. برای تهیه موهیتو روش های مختلفی وجود دارد اما اگر شما هنداونه ی در یخچال دارید و کم شیرین است و یا می خواهید یک نوشیدنی مقوی و سالم تهیه کنید حتما موهیتو هندوانه را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه موهیتو هندوانه خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه موهیتو هندوانه خانگی

  • هندوانه ۱ عدد
  • لیموترش تازه ۲ عدد
  • برگ نعنا چند برگ
  • عسل به دلخواه
  • یخ به دلخواه

طرز تهیه موهیتو هندوانه دلچسب و خوشمزه و راحت در خانه

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا هندوانه را برش بزنید و از وسط به چند قسمت تقسیم کنید. حالا تخم هندوانه ها را جدا کنید تا در انتها نوشیدنی شما شفاف و یکدست باشد. لیموترش را بشورید از وسط به دو نیم کنید با کمک آبگیر دستی آب لیموترش را بگیرید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: میکس کردن هندوانه

برای اینکه نوشیدنی ها شما یکدست و زلال باشد ابتدا بهتر است هندوانه ها را داخل مخلوط کن ریخته و میکس کنید تا له و پوره شود و در انتها از یک صافی رد کنید تا آب هندوانه شفاف بدست بیاید.

مرحله سوم: افزودن نعنا و تهیه موهیتو هندوانه

حالا آب هندوانه را مجدد داخل مخلوط کن ریخته و برگ نعنا و کمی یخ و آب لیموترش را اضافه کنید و مواد را مجدد میکس کنید و در انتها مزه مواد را بچشید و اگر دوست داشتید کمی عسل اضافه کنید و هم بزنید و داخل لیوان با برگ نعنا و اسلایس لیموترش بریزید و خنک سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه موهیتو هندوانه بسیار خوشمزه و خنک و تابستانی

  1. می توانید به دلخواه از آب گاز دار نیز استفاده کنید و در انتها به مواد اضافه کنید.
  2. افزودن عسل اختیاری است و اگر هندوانه شما بی طعم و کم شیرین بود اضافه کنید.
  3. این نوشیدنی ماندگاری بالایی ندارد و بهتر است بعد از تهیه مصرف شود.
  4. اگر نعنا را با هاون دستی بکوبید عطر بیشتری خارج می شود و طعم بی نظیری به نوشیدنی می دهد.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه