طرز تهیه جوجه کباب پرتقالی ساده و خوشمزه با قارچ و نشاسته ذرت

دستور پخت جوجه کباب پرتقالی

طرز تهیه جوجه کباب با سس پرتقال

 

جوجه کباب پرتقالی یکی از روش های تهیه جوجه کباب است که با یک سس خوشمزه که از پرتقال است مزه دار می شود و طعم و مزه جدید و بسیار خوبی دارد و می تواند گزینه خوبی برای یک غذای پیک نیک و برای مهمانی ها باشد شما می توانید این جوجه کباب را مزه دار کنید و بعد داخل فر و یا روی زغال و یا حتی روی تابه آن را کباب کنید و به همراه پلو میل کنید. جوجه کباب با سس پرتقالی را می توانید برای نهار یا شام تهیه کنید شما به سلیقه خود می توانید از مرغ تکه شده با استخوان و یا سینه بدون استخوان برای تهیه جوجه استفاده کنید حتما در فصل پرتقال این جوجه کباب را تهیه کنید. امروز در پارسی دی جوجه کباب پرتقالی با قارچ و نشاسته ذرت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه جوجه کباب پرتقالی

 • سینه مرغ ۲ عدد
 • پیاز ۱ عدد
 • قارچ ۲۰۰ گرم
 • آب پرتقال ۱.۵ پیمانه
 • نشاسته ذرت ۲ ق مربا خوری
 • کنجد ۲ ق غذا خوری
 • کره و کمی روغن به مقدار لازم
 • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پودر سیر به مقدار لازم

طرز تهیه جوجه کباب با سس پرتقال و قارچ

مرحله اول: مزه دار کردن مرغ

ابتدا باید مرغ را مزه دار کنید برای شروع سینه مرغ را اگر دوست دارید با استخوان و یا به دلخواه فیله برش بزنید و به اندازه دلخواه دربیاورید سپس داخل کاسه ریخته و به آن نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و کمی زردچوبه بزنید و روی کاسه را پوشانده و برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

مرحله دوم: تفت دادن

برای اینکه این غذا را بتوانید به راحتی در منزل روی گاز تهیه کنید و دیگر نیازی به زغال و فر نداشته باشید این روش را دنبال کنید در ادامه پیاز دستور را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید و داخل یک تابه وک کمی کره ریخته و پیاز ها را تفت دهید تا سبک شود.

مرحله سوم: افزودن مرغ

در ادامه مرغ های مزه دار شده را به پیاز اضافه کنید و هم بزنید تا مرغ ها کم کم تغییر رنگ دهد و سرخ شوند در ادامه قارچ اسلایس شده را به همراه کنجد به مرغ اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه جوجه با سس پرتقال

در ادامه آب پرتقال طبیعی را که خودتان گرفتید داخل کاسه ریخته و به آن نشاسته ذرت و کمی نمک بریزید و هم بزنید سپس به مخلوط مرغ اضافه کنید و هم بزنید تا کم کم به صورت یک سس غلیظ در بیاد و بعد با کته سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه جوجه کباب پرتقالی

 1. شما می توانید این جوجه کباب را به صورت خورشتی و آبدار سرو کنید و یا می توانید بگذارید تا آب سس کاملا غلیظ شود سپس سرو کنید.
 2. شما می توانید برای کباب کردن بر روی زغال همه مواد را داخل کاسه ریخته و بگذارید مزه دار شود سپس به سیخ بزنید.
 3. نشاسته ذرت باعث غلیظ شدن سس می شود.
 4. افزودن قارچ سلیقه ای و قابل حذف است.

همچنین ببینید  

طرز تهیه جوجه کباب پرتقالی ساده و خوشمزه با قارچ و نشاسته ذرت
5 (100%) 1 votes