طرز تهیه کباب بره چینی لذیذ و مجلسی در فر و زغال به روش رستورانی

طرز تهیه کباب بره چینی

کباب بره چینی یکی از انواع کباب ها می باشد که با ران بره تهیه می شود و بسیار لذیذ و مجلسی می باشد و شما می توانید در مهمانی ها و مسافرت ها این غذای لذیذ را با نان یا برنج سرو کنید. کباب بره چینی را بهتر است روی زغال تهیه کنید تا طعم و مزه ای فوق العاده ای داشته باشد. شما ابتدا باید آن را مزه دار کنید و بعد به سیخ بزنید و کباب کنید. اما همان طور که از نام غذا پیداست برای کشور چین می باشد ولی از آنجا که ما ایرانی ها علاقه زیادی به انواع کباب ها داریم این رسپی نیز برای ما جذاب است و با سلیقه ایرانی ها بسیار هماهنگ می باشد. کباب بره چینی را می توانید در فر نیز تهیه کنید که در این پست هر دو روش را به شما یاد خواهیم داد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کباب بره چینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت بدون استخوان بره۱ کیلوگرم
ماست چکیده۱/۲ پیمانه
سیر۳ حبه
زنحبیل تازه رنده شده۱ ق چای خوری
پاپریکا۱ ق چای خوری
سرکه بالزامیک۱ ق غذا خوری
سس سویا۱ ق غذا خوری
پودر فلفل قرمز۱/۳ ق چای خوری
روغن زیتون بکر۷ ق سوپ خوری
کره ذوب شده۲ ق غذا سوپ خوری

طرز تهیه کباب بره چینی

1مرحله اول: آماده سازی گوشت

ابتدا گوشت را باید بدون استخوان کنید و یا می توانید از گوشت بدون استخوان بره به صورن آماده در فروشگاه و قصابی موجود است استفاده کنید. گوشت بره را به صورت یک اندازه برش بزنید. برش ها باید یک اندازه باشد تا به طور یکنواخت پخته شود.

2مرحله دوم: مزه دار کردن

گوشت خرد شده را خوب بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا خون آبه آن خارج شود. سپس داخل کاسه ریخته و با همه ادویه ها و سس های گفته شده به غیر از کره خوب مخلوط کنید. گوشت را زیر و رو کنید و برای یک شب در یخچال قرار دهید تا طعم ها به خورد آن برود.

3مرحله سوم: کباب کردن گوشت بره روی زغال

بعد از گذشت یک شبانه روز باید گوشت را از سس مرینت خارج کنید و به سیخ بزنید. از قبل زغال را با کمک آتش زنه روشن کنید و صبر کنید تا قرمز شود. سپس کباب ها را به سیخ بزنید و با کره گفته شده در دستور چرب کنید و کباب کنید.

4مرحله چهارم: تهیه کباب بره چینی در فر

برای پخت در فر نیز باید همانند روش قبل کباب ها را به سیخ بزنید و یا روی جوجه گردان فر قرار دهید و با کره حسابی رومال کنید و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا کیک پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کباب بره چینی

  1. در تهیه این سس مرینت از سویا سس استفاده شده که دیگر نیازی به نمک ندارید.
  2. می توانید کباب را با سبزیجات دلخواه سرو کنید.
  3. زنجبیل حتما باید تازه باشد.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه