طرز تهیه نان خرگوشی نرم و پنبه ای با با کرمفیل مناسب صبحانه و افطار

 

نان ها برای صبحانه و عصرانه گزینه بسیار خوبی هستند و شما می توانید آن ها را در طعم و مزه های مختلف تهیه کنید و به دلخواه به خمیر به شکل های مختلف حالت دهید. شما می توانید خمیر این نان را مانند خرگوش در بیاورید و یا به صورت ساده گرد یا طرح دار حالت دهید و با کرمفیل میل کنید. کرمفیل را می توانید از لوازم قنادی ها در طعم ساده وانیلی بگیرید و برای تهیه شیرینی ها و نان های خود استفاده کنید و یا خودتان در منزل تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان خرگوشی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۱۸۵ گرم
تخم‌ مرغ۱ عدد
پودر قند۳۰ گرم
خمیر مایه۱ ق سوپ خوری
کره۴۰ گرم
شیر یا آب به میزان لازمتقریبا ۱/۳ پیمانه
وانیل۱/۴ ق چ
نمک۱ پنس
خرما۴ عدد
کرمفیل۲ ق غذا خوری

طرز تهیه نان خرگوشی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا آرد را داخل کاسه الک کرده و مخمر را افزوده و همزده و در کاسه‌ ی دیگر، تخم‌مرغ، پودرقند،نمک،وانیل و کره‌ی ذوب شده را با هم ترکیب و همزده تا تخم مرغ از لختگی درآید و به آرد افزوده و همزده و اگر خمیر خشک بود کم کم آب یا شیر ولرم را تا جایی اضافه کنید که خمیر نرم و لطیفی به دست آید.

مرحله دوم: استراحت خمیر

خمیر را ده دقیقه ورز داده و سپس کاسه را با روغن مایع چرب کرده و خمیر را داخل کاسه قرار داده و روی خمیر را بپوشانید تا به مدت ۱۰ دقیقه استراحت کند و سپس خمیر را به ۶ قسمت مساوی تقسیم کرده و هر کدام را چونه کرده و روی آن ها را بپوشانید تا ۱۰ دقیقه استراحت کنند.

مرحله سوم: پخت نان خرگوشی

سپس یکی از چونه ها را پهن کرده و دوعدد خرمای هسته و پوست گرفته داخل خمیر قرار داده و ببندید و گرد کرده و داخل قالب مافین قرار داده و یکی از چونه ها را لوله‌ای رول کرده و به شکل حلزون بپچید و داخل سینی فر چرب شده قرار دهید و یکی را لوله‌ای رول کرده و به شکل خرگوش بپچید و داخل سینی فر قرار داده و روی خمیر ها را دوباره پوشانده و ۴ ساعت استراحت دهید تا حجم بگیرند و سپس روی خمیر حلزونی را کرمفیل ریخته و روی خمیر خرگوشی را هم کرمفیل قرار داده و با زرده‌ی تخم مرغ رومال زده و کمی کنجد روی نان خرمایی‌ ها پاشیده و داخل فر از قبل گرم شده با دمای ۱۹۰ درجه‌ی سانتیگراد به مدت تقریبی ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که نان ها طلایی شوند،قرار دهید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت نان خرگوشی

  1. با این مقدار خمیر شما ۶ عدد نان همانند تصویر خواهید داشت.
  2. در این رسپی از مخمر فوری استفاده شده است که مستقیم با مواد مخلوط می شود ولی اگر در دسترس ندارید می توانید خمیرمایه را عمل بیاورید و بعد به مواد اضافه کنید.
  3. اگر کرمفیل ندارید می توانید در انتها روی نان ها را با عسل رقیق شده رومال کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه