طرز تهیه سالاد هاوایی خوشمزه و شیرین و مجلسی با مرغ و آناناس

طرز تهیه سالاد هاوایی

 

یکی از سالاد های بسیار خوشمزه و بین المللی است که ترکیب شیرینی است زیرا در تهیه آن از آناناس استفاده می شود این سالاد بیشتر با مرغ گریل شده یا مرغ پخته شده تهیه می شود ولی به دلخواه می توانید آن را حذف کنید و یا از تخم مرغ آبپز از آن استفاده کنید و برای یک میان وعده سالم و یا گزینه خوبی برای یک مهمانی و یا منوی خاص برای رستوران ها می باشد. در روزگار قدیم که آناناس یک میوه لوکس به حساب می آمد و سخت پیدا می شود و رومانیان و یونانی ها از آن در تهیه این سالادها در روزهای خاص استفاده می کردند شما می توانید از سبزیجات یا انواع مغزها و حبوبات در این سالاد استفاده کنید. امروز در پارسی دی سالاد هاوایی خوشمزه و شیرین و مجلسی با مرغ و آناناس را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

فیله مرغ۴ عدد
کمپوت آناناس۱ قوطی
خیار۱ عدد
کاهو پیج۱ عدد
زیتون۱۵ عدد
کلم بنفش۱/۲ عدد
ساقه کرفس۱ عدد
سس مایونز۲ ق غذا خوری
روغن زیتون۳ ق غذا خوری
آب لیموترش۱ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه سالاد هاوایی شیرین با مرغ و آناناس

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا باید سینه مرغ را آماده کنید برای این کار سینه مرغ را به ابعاد دلخواه برش بزنید و داخل یک ظرف بریزید و به همراه کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و پودر سیر مزه دار کنید و هم بزنید سپس سینه مرغ را برای ۱ ساعت داخل یخچال دهید تا طعم ها به خورد مرغ بروند.

مرحله دوم: سرخ کردن مرغ

در ادامه داخل تابه کمی کره و روغن بریزید و سینه مرغ مزه دار شده را داخل تابه با حرارت کم سرخ کنید تا جایی که طلایی شود می توانید فیله مرغ را خرد کنید و داخل تابه گریل کنید تا رژیمی تر شود.

مرحله سوم: آماده سازی مواد سالاد

در ادامه آناناس تازه یا کنسروی را خرد کنید و همچنین خیار را حلقه ای برش بزنید. کرفس را خوب شسته و به ابعاد نگینی خرد کنید. کلم بنفش را رشته ای خرد کنید و کنار بگذارید. هسته زیتون ها را خارج کنید. کاهو پیج را به چند برش خرد کنید نیازی نیست خیلی کاهو را ریز کنید.

مرحله چهارم: تهیه سالاد هاوایی

حالا داخل ظرف سرو مورد نظر تمام مواد خرد شده را بریزید و داخل یک کاسه سس مایونز و به همراه روغن زیتون و آب لیموترش و کمی نمک و فلفل سیاه ریخته و هم بزنید و مواد را روی سالاد ریخته و هم بزنید تا سس به همه جای سالاد برسد در انتها مرغ های سرخ شده را روی سالاد قرار دهید و نوش جان کنید.

فوت و فن های دستور تهیه سالاد هاوایی

  1. می توانید زیتون یا حتی آناناس را کمی گریل کنید.
  2. می توانید مرغ را آبپز و ریش ریش کنید و در این سالاد استفاده کنید.
  3. به دلخواه از پرک بادام و پنیر پارمزان برای تزئین استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه