طرز تهیه پیتزا هاوایی یا پیتزا آناناس خوشمزه به روش فست فودی

طر تهیه پیتزا هاوایی

 

که به پیتزا آناناس معروف است پیتزایی است که با سس گوجه فرنگی و تیکه های آناناس و بیکن تهیه می شود. در اوایل سال ۱۹۵۷ اولین پیتزا هاوایی با آناناس در پورتلند سرو می شده است سپس افزودن آناناس و ایجاد طعم شوری و شیرینی به پیتزا بسیار سریع بین مردم محبوب شد سپس در سراسر جهان تبدیل به یک پیتزای بین المللی شد. برای تهیه این پیتزا ابتدا باید خمیر آن را آماده کنید سپس با تکه های آناناس و بیکن روی آن را بپوشانید. امروز در پارسی دی پیتزا هاوایی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر 

تخم مرغ۲ عدد
جوش شیرین۱ ق چای خوری
ماست۱/۲ پیمانه
روغن۳ ق غذا خوری
آرد۳ پیمانه
نمک۱ پنس

مواد لازم برای تهیه پیتزا هاوایی

کمپوت آناناس۱ عدد
کالباس۱ بسته
پیاز قرمز۱ عدد
پنیر پیتزابه مقدار لازم
سس گوجه فرنگیبه مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا هاوایی با تکه های آناناس

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا ماست را به همراه جوش شیرین داخل کاسه ریخته و صبر کنید تا جوش شیرین اکتیو شود سپس تخم مرغ ها را به همراه روغن و نمک اضافه کنید و با چنگال دستی هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند سپس به تدریج شروع به اضافه کردن آرد کنید.

مرحله دوم: ورز دادن خمیر

در حدی باید آرد اضافه کنید که خمیر وسط کاسه جمع شود بسته به آردهای مختلف ممکن است کمی بیشتر یا کمتر آرد بخواهد پس بیش از اندازه آرد اضافه نکنید. خمیر را به مدت ۱۰ دقیقه خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود به همین راحتی خمیر پیتزای ما حاضر است و نیازی به ور آمدن ندارد و شما می توانید از خمیر استفاده کنید.

مرحله سوم: تهیه پیتزا هاوایی

آناناس و ورقه های کالباس را به اندازه دلخواه برش بزنید پیاز را نیز پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید. خمیر را داخل قالب مورد نظر باز کنید و با قلمو مقداری سس روی خمیر بزنید سپس مقدار پنیر ریخته و تکه های آناناس و کالباس را روی خمیر قرار دهید و روی پیتزا به مقدار دلخواه پنیر بریزید.

مرحله چهارم: پخت پیتزا هاوایی

فر را از قبل گرم کنید و برای حفظ لطافت خمیر یک کاسه آب داخل فر قرار دهید سپس سینی پیتزا را در دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید تا پخته شود سپس برای چند دقیقه روی فر را روشن کنید تا پنیر طلایی شود. پیتزا هاوایی ما حاضر است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیتزا هاوایی

  1. به دلخواه می توانید روی خمیر را با سس باربیکیو کاور کنید.
  2. می توانید ۱ فلفل دلمه را خرد کرده و به مواد پیتزا اضافه کنید.
  3. می توانید مقداری جعفری ساطوری شده روی پیتزا بریزید.
  4. میزان افزودن پنیر دلخواه است می توانید از پنیر موزارلا نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه