طرز تهیه فیله استریپس خانگی تند و خوشمزه به روش فست فودی

طرز تهیه فیله استریپس

 

یکی از انواع سوخاری ها می باشد که بسیار راحت است باید گفت اولین سوخاری ها در دنیا در آمریکا شکل گرفته است و برای اولین بار در دهه ۱۸۳۰ به ثبت رسیده است در زمان اسکاتلندی ها مرغ را بدون زدن ادویه خاصی سوخاری می کردند و برده های آفریقایی نیز از همین روش استفاده می کردند. اما رستوران کی اف سی که به صورت زنجیره ای در سراسر دنیا فعالیت می کند به مرغ های سوخاری خود بسیار معروف است. کی اف سی بعد از مک دونالد از نظر میزان فروش قرار دارد و در ۱۲۳ کشور فعالیت دارد. همان طور که از نام این غذا پیداست شما باید از قسمت فیله مرغ بدون استخوان برای تهیه فیله استریپس استفاده کنید و به همراه سس دلخواه سرو کنید. شما می توانید از انواع قسمت های مرغ استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه فیله استریپس به روش رستورانی و فست فودی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

فیله مرغ۵۰۰ گرم
آرد۵۰۰ گرم
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
آب و یخ۱ کاسه
پودر پیاز۱ ق چای خوری
پودر سیر۱ ق چای خوری
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، پاپریکا، آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه فیله استریپس فست فودی

مرحله اول: مرینت کردن مرغ

ابتدا اگر مرغ شما استخوان دارد جدا کنید تا فیله شود سپس داخل یک کاسه ریخته و با نمک و پودر سیر و آویشن و پودر پیاز و فلفل سیاه خوب ماساژ دهید و درب ظرف را بگذارید و اجازه دهید به مدت ۳ الی ۴ ساعت مزه دار شود.

مرحله دوم: سوخاری کردن

داخل یک کاسه بزرگ آرد را ریخته و تمام ادویه ها را به همراه بیکینگ پودر ریخته و هم بزنید تا یکدست شود کاسه آب یخ را نیز در کنار ظرف خود قرار دهید و فیله های مرغ را بعد از مزه دار شدن از یخچال خارج کنید ابتدا فیله مرغ را داخل آرد بزنید سپس در آب یخ و دوبار این کار را تکرار کنید سپس برخلاف عقربه های ساعت ماساژ دهید و خوب چنگ بزنید تا پولکی و ظاهر خوبی پیدا کند.

مرحله سوم: سرخ کردن فیله استریپس

داخل یک شیرجوش روغن ریخته تا داغ شود سپس فیله های سوخاری شده را داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی و پولکی شود سپس روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی آن جذب شود سپس به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت فیله استریپس پولکی و رستورانی

  1. ادویه های گفته شده سلیقه ای می باشد می توانید به دلخواه حذف و اضافه کنید.
  2. از آرد سه صفر قنادی استفاده کنید.
  3. مخلوط آرد و ادویه اضافی را می توانید در ظرف دربسته ریخته و در یخچال برای دفعات بعد نگهداری کنید.
  4. روغن باید کاملا داغ و حرارت متوسط باشد تا مغز پخت شود.
  5. بعد از سوخاری کردن باید به سرعت سرخ شود وگرنه حالت پولکی آن کمتر می شود.
  6. برای مرینت کردن مرغ از هر نوع سس و ادویه دلخواه می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه