طرز تهیه ترشی فلفل ترکیه ای تند و خوشمزه با روغن زیتون مرحله به مرحله

دستور تهیه ترشی فلفل ترکیه

طرز تهیه ترشی فلفل ترکیه

 

ترشی فلفل ترکیه ای یکی از روش های تهیه ترشی به روش ترکی می باشد که بسیار خوشمزه و راحت است و می توانید به سادگی تهیه کنید. ترشی فلفل ترکیه ای را می توانید با فلفل سبز یا فلفل قرمز به دلخواه تهیه کنید و روش تهیه آسانی دارد و شما می توانید به همراه غذا های مختلفی این ترشی را سرو کنید. ترشی فلفل ترکیه را می توانید با روش اصلی تهیه کنید. اگر به ترشی های تند و تیز علاقه دارید حتما این رسپی را دنبال کنید و این ترشی خوشمزه را تهیه کنید. شما می توانید از انواع فلفل های تند برای تهیه این ترشی استفاده کنید و از خواص خوب فلفل نیز بهرمند شوید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی فلفل ترکیه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی فلفل ترکیه ای

 • فلفل سبز تند نیم کیلو
 • گوجه فرنگی ۱ کیلوگرم
 • سیر له شده ۱ بوته
 • سرکه قرمز ۱/۲ پیمانه
 • روغن زیتون ۱ پیمانه
 • نمک ۲ ق غذا خوری
 • جعفری خرد شده ۲۰۰ گرم

طرز تهیه ترشی فلفل ترکیه ای خوشمزه و راحت به روش اصلی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا فلفل های مورد نظر را بشورید و خرد کنید. می توانید از یک قیچی استفاده کنید تا دست های شما حساسیت نشان ندهد. گوجه ها را بشورید و داخل غذاساز بریزید و پوره کنید. می توانید از غذاساز یا رنده برای پوره کردن گوجه فرنگی استفاده کنید و به دلخواه می توانید گوجه را پوست بگیرید و بعد رنده کنید.

مرحله دوم: تفت دادن گوجه

پوره گوجه فرنگی را داخل تابه ریخته و کمی تفت دهید تا آب اضافه گوجه کشیده شود و خوشرنگ شود. سپس وقتی نیمه پخت شد باید فلفل های خرد شده را به پوره اضافه کنید و نمک را اضافه کنید و هم بزنید و سرکه و روغن زیتون را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن سیر

در ادامه سیر ها را حبه حبه کنید و پوره یا رنده کنید و به مواد ترشی اضافه کنید. بعد از چند دقیقه جعفری خرد شده را اضافه کنید و بعد از ۵ دقیقه مواد را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود. مواد باید غلظت داشته باشید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی فلفل ترکیه ای

مواد را به صورت داغ داغ داخل شیشه تمیز ریخته و درب شیشه را بسته و به صورت برعکگس به مدت ۲۴ ساعت قرار دهید تا درب شیشه پلمب شود. این ترشی باید تا قبل از اینکه درب آن باز شود داخل محیط آشپزخانه باشد و بعد از باز شدن درب باید در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی فلفل ترکیه ای تند و سریع

 1. می توانید بعد از خنک شدن ترشی آن را سرو کنید.
 2. این ترشی هر جقدر بیشتر بماند تند تر می شود.
 3. می توانید بجای روغن زیتون از روغن مایع نیز استفاده کنید.
 4. به دلخواه می توانید از فلفل سبز تند و شیرین استفاده کنید.
 5. سرکه قرمز خانگی بهترین گزینه برای تهیه این ترشی می باشد.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه