خواص شگفت انگیز فلفل سبز تند و شیرین برای زنان و مردان + مضرات

خواص فلفل سبز

خواص فلفل سبز

 

فلفل سبز یا green pepper یکی از انواع سبزیجات می باشد که بسیار پر خواص و خوشمزه هستند و در انواع های مختلف توی دنیا وجود دارند، این فلفل سبز در دو نوع تند و شیرین وجود دارد که خواص هر دو این نوع فلفل را در این پست مشاهده خواهید کرد. فلفل سبز یکی از سبزیجات بسیار پر کاربرد در صعنت آشپزی برای تهیه انواع سس ها و سالاد ها و غذا ها بخصوص ترشی ها به صورت درسته یا پودر شده می باشد و حتی نوع شیرین آن را به همراه غذا ما مصرف می کنیم. خواص این دو فلفل تقریبا می توان گفت مشابه هم هستند و ارزش غذایی نزدیکی دارند. فلفل سبز گیاهی است بوته ای و یک ساله و منبع اصلی آن به سواحل آمریکا باز می گردد، ساقه های این فلفل تا ارتفاع ۷۰ سانتی متری نیز می رسد و برگ ام نوک تیز و سبز تیره می باشد.شما می توانید فلفل ها را به صورت خام یا پخته میل کنید. شما می توانید در جدول غذایی ویتامین ها و مواد معدنی موجود در فلفل سبز تند و شیرین را مشاهده کنید. امروز در پارسی دی خواص فلفل سبز تند و شیرین می توانید برای سلامتی به همراه مضرات آن مشاهده کنید.

 

ارزش غذایی فلفل سبز تندارزش غذایی فلفل سبز شیرین
کالری هر ۱۰۰ گرم فلفل سبز تند۲۰کالری هر ۱۰۰ گرم فلفل سبز شیرین۱۷
سدیم۲۵ میلی گرمسدیم۵ میلی گرم
پتاسیم۵۶۴ میلی گرمپتاسیم۱۸۱ میلی گرم
کربوهیدرات۵ گرمکربوهیدرات۲.۷ گرم
فیبر۱.۹ گرمپروتئین۰.۹ گرم
پرویئتین۰.۷ گرمکلسیم۱%
ویتامین A۱۲%ویتامین  B6۱۰%
کلسیم۱%منیزیم۳%
ویتامین B6۷%ویتامین C۱۹۸%
منیزیم۳%آهن۱%
زینک۱%نیاسین۳%
ویتامین C۱۱۳%زینک۱%
آهن۲%مس۴%
نیاسین۴%ید۱%
مس۴%فسفر۲%

خواص فلفل سبز برای مردان

فلفل سبز سرشار از آنتی اکسیدان است و می توانید به عنوان یک جاذب طبیعی از بدن در برابر رادیکال ها آزاد محافظت کند. فلفل سبز می تواند از مشکل پروستات در مردان جلوگیری کند. فلفل سبز سرشار از ویتامین C می باشد و همچنین دارای کاپسایسن اس که باعث تقویت قوای جنسی در مردان می باشد و اگر از نوع تند آن باشد باعث افزایش دمای بدن و افزایش ضربان فلب و در نهایت باعث تحریم عصب و افزایش جریان خون و در آخر باعق بهبود عملکرد جنسی می شود.

خواص فلفل سبز برای پیشیری از یبوست

فیبر موجود در فلفل سبز باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود و می توانید از مشکلات گوارشی نیز پیشگیری کند و همچنین فلفل سبز شیرین قادر است حرکات روده را بهبود بخشیده و از بروز یبوست جلوگیری کند و همچنین موجب تحرکات روده نیز می شود و قادر است از دیواره های داخلی زوده محافظت کند و از نفوذ میکروب ها و عناصر سمی به دستگاه گوارش پیشگیری کند.

خواص فلفل سبز برای کبد

فلفل سبز به خصوص فلفل سبز تند طی تحقیقات جدید نشان می دهد ترکیباتی دارد که اثرات مفیدی برای کبد دارد. در این مطالعات انجام شده مواد غذایی که دارای فنولیک باشند از بروز خیلی بیمار ها مانند کبد چرب و بیمار های قلبی جلوگیری می کنند.

خواص فلفل سبز در دوران بارداری

فلفل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و برای خانم های باردار نیز گزینه خوبی می باشد و می تواند از ابتلا به سرماخوردگی و سرفه از آن ها محافظت کند و همچنین فلفل سرعت هضم غذا را افزایش می دهد و برای جلوگیری از یبوست و معدد درد در دوران بارداری مناسب است. فلفل سبز تند دارای پتاسیم زیادی است که این ویتامین از ابتلا به فشار خون بالا و پره اکلامپسی جلوگیری می کند.

خواص فلفل سبز کاهش دمای بدن

شاید برای شما چالب باشد که با خوردن فلفل می توانید دمای بدن را کاهش دهید، اگرچه طبع فلفل گرم است و با تحریک مرکز خنکک کننده هیپوتالاموس در مغز می شود و در نتیجه باعث کاهش دمای بدن می شود و به همین دلیل است در شهر و ها و کشور های گرم فلفل سبز بیشتر مصرف می شود.

خواص فلفل سبز برای سلامت چشم

فلفل سبز سرشار از وینامین سی و بتاکاروتن است که برای سلامت و تقویت بینالیی گزینه بسیار خوبی می باشد. بهتر است فلفل ها را در مکان های به دور از نور قرار دهید زیرا ویتامین سی در اثر نور از بین می رود.

خواص فلفل سبز برای زنان

فلفل سبز منبع بسیار خوبی از آهن است و برای کسانی که کم خونی و فقر آهن دارند گزینه بسیار خوبی می باشد. فلفل سبز سرشار از اسید فولیک می باشد. فلفل سبز نه تنها سرشار از آهن است بلکه ویتامین C موجود در فلفل به جذب موثر آهن در بدن کمک می کند و همچنین برای خانم های باردار باعث سلامت جنین می شود.

خواص فلفل سبزی برای زنان

خواص فلفل سبز برای ریه

ترکیبات فلفل سبز مجار یتنفسی را باز می کند و تنفس را آسان تر می کند و مخصوصا کسانی که آنفولانزا گرفتند و یا آسم دارند. شما با خوردن فلفل سبز می توانید روند درمانی آسم و برونشیت را بهبود بخشیده و از بروز این بیمار ها جلوگیری کنید.

خواص فلفل سبز اشتها و تقویت روحیه

از خواص بسیار عجیب فلفل سبز ایجاد شادی و نشاط در فرد می باشد. زیرا موب ترشح هورمون آندروفین از مغز می شود و به شادی کمک می کند و همچنین اشتهای شما را نیز بالا می برد.

خواص فلفل سبز برای لاغری

کالری هر ۱۰۰ گرم فلفل بسیار کم می باشد و می توان گفت تقریبا صفر است، پس تا سه ساعت بعد از خوردن غذا متابولیسم بدن تا ۵۰ درصد افزایش پیدا می کند و در نتیجه برای کاهش وزن بسیار عالی می باشد.

آیا فلفل سبز تند بهتر است یا شیرین؟

خواص فلفل سبز

 

هم فلفل سبز تند و هم شیرین خواص بسیار زیادی دارند و همان طور که در جدول ارزش غذایی مشاهده کردید خواص و ویتامین های مشابه دارند زیرا هر دو از یک گونه هستند و دارای آنتی اکسیدان بسیار زیادی می باشد که خواص ضد عروق و ضد سرطان می باشد. اما اگر می خواهید از خواص فلفل سبز استفاده کنید بهتر است از فلفل تند استفاده کنید زیرا خواص آن نسبت به فلفل شیرین قوی تر می باشد ولی دقت کنید که زیاد خوردن آن ممکن است باعث بروز حساسیت شود و بهتر است به طور کلی افراد گرم مزاج از خوردن فلفل سبز اجتناب کنید، اما فلفل سبز برای افراد سرد مزاج بسیار مناسب است و می توانید به عنوان دارو استفاده کنید زیرا برای درمان سوء هاضمه و نقرس مفید است.

دانستی های مهم درباره فلفل سبز

 1.  در برخی مناطق عربی فلفل سبز را به همراه عسل می خورند زیرا یک محرک قوث برای نیروی جنسی می باشد.
 2. فلفل سبز بریا حلق مضر است و بهتر است به همراه عناب مصرف شود.
 3. اگر ماهی را همراه با فلفل سبز بپزید مضرات و سردی ماهی دفع خواهد شد.
 4. د رهنگام سرخ کردن فلفل شیرین دقت کنید که بیش از اندازه ایم سبزی سرخ نشود زیرا آب خود را از دست می دهد.
 5. جالب ترین نکته در مورد فلفل شیرین ایت است که لازم نیست این فلفل را قبل از مصرف خرد زیرا همه جای این فلفل قابل خوردن می باشد.

مضرات مصرف فلفل سبز

خواص فلفل سبز

 

اما همان طور که هر سبزیجات و صیفی جاتی که برای بدن مفید می باشد همان قدر نیز می تواند مضر باشد و بهتر است کسانی که بیمارهای خاص دارند و یا گرم مزاج هستند در مصرف فلفل ها دقت کنند زیرا مصرف بیش از اندازه آن موجب:

 • درد شدید و عوفنت و تورم و قرمزی پوست.
 • مشکلاتی گوارشی همانند اسهال و در د معده و سوزش سرد دل.
 • تاثیر منفی بر گیرنده های عصبی که ممکن است در طولانی مدت منجر به کاهش توانایی اجساس درد شود.
 • فلفل سبز تند برای برخی گرو ها مانند کودکان و افراد مبتلا به بیمار های مختلف مناسب نمی باشد.
 • کسانی که سردرد دارند سغی کنند فلفل مصرف نکنند زیرا در برخی افراد باعث تشدید سردرد می شود.
 • در دوران بارداری بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
 • طی مطالعات جدید مضرف بیش از حد فلفل باعث ابتلا به سرطان معده و کیسه صفرا می شود.
 • امکان ایجاد حساسیت در بدن و بروز برخی مشکلات پوستی در مصرف بیش از اندازه فلفل سبز وجود دارد.