طرز تهیه مرغ ترش مازندرانی با رب انار و گردو به روش رستورانی

طرز تهیه مرغ ترش مازندرانی

امروز در پارسی دی قصد داریم که شما عزیزان را به سمت شمال کشور ببریم تا شما را با یکی دیگر از غذاهای شمالی پرطرفدار آشنا کنیم. مرغ ترش مازندرانی از غذاهای اصیل شهر مازندران است که یک غذای مجلسی نیز می باشد. خوردن غذاهایی که برای شهر های مختلف می باشد مطمئنا طعمی دیگر دارد وقتی در خود آن شهر سرو میشود اما ما در پارسی دی روشی را برای تهیه مرغ ترش مازندارانی به شما علاقه مندان آموزش می دهیم تا نیازی به شمال رفتن در این احوالات کرونائی نباشد و در منزل مرغ ترش مازندرانی را تهیه کنید. پس در پارسی دی که یک کتاب آشپزی و قنادی آنلاین می باشد می توانید طرز تهیه مرغ ترش مازندرانی را مطالعه فرمائید.

مواد لازم

سینه یا ران مرغ۲ عدد
سبزی خورشتی( نعنا، گشنیز، جعفری و ریحان)۱ کیلو پاک نکرده
پیاز۱ عدد
سیر۱حبه
گردو آسیاب شده۵۰۰ گرم
رب انار۱ پیاله
روغن مایعبه میزان لازم
نمک، فلفل، زردچوبه و رزماریبه میزان لازم
آببه میزان لازم

طرز تهیه مرغ ترش مازندرانی

1مرحله اول: آماده سازی مرغ

برای آماده سازی مرغ بعد از اینکه تکه های مرغ را خوب شسته شو دادید و آبکش کردید مرغ را مزه دار کنید. مرغ را به همراه ادویه های لازم مزه دار کرده و سپس در روغن داغ مرغ را سرخ کرده و کنار بگذارید.

2مرحله دوم: سبزیجات

سپس سبزی خورشتی را پاک کرده و چند مرتبه آبکشی نمائید. با کمک سبزی خرد کن و یا کارد آشپزخانه سبزی را ریز خرد کنید. در تابه با کمی روغن سبزی را تفت دهید تا بوی سبزی بلند شود و از روی حرارت بردارید.

3مرحله سوم: سس مرغ ترش

در یک قابلمه پیاز و سیر خرد شده را با کمی روغن تفت دهید تا بوی سیر و پیاز بلند شود و سپس ادویه های لازم را اضافه کنید به همراه سبزی و رب انار، همه را با هم خوب تفت دهید تا سس مرغ ترش آماده شود.

4مرحله چهارم: گردو

بعد از کمی که گذشت گردوی آسیاب شده را به قابلمه اضافه کرده و خوب تفت دهید.

5مرحله پنجم: آماده سازی پایانی مرغ ترش

حالا که تمامی مواد با هم تفت خورده نوبت آن است که مرغ های آماده شده را به داخل قابلمه بریزید و به میزان ۵ لیوان داخل قابلمه آب بریزید و زمان دهید تا آب به جوش بیاید. در این مدت خورش مرغ ترش را زیرو رو کنید تا گردو ها ته نشین نشود و نسوزد. سپس بعد از اینکه آب به جوش آمد، درب خورش مرغ ترش را گذاشته و زیر شعله را کم کنید.

6مرحله ششم: پایان کار

بعد از گذشت ۱ ساعت و نیم خورش مرغ ترش مازندرانی شما آماده است تا آن را به همراه پلوی زعفرانی و هر چاشنی که در نظر دارید نوش جان فرمائید.

فوت و فن های دستور پخت مرغ ترش مازندرانی

  1. هدف ازاین پست  آموزش مرغ ترش مازندارنی است و شما برای تهیه برنج زعفرانی می توانید آن را در پست دیگر پارسی دی مطالعه فرمائید.
  2. می توانید از مرغ و یا سینه مرغ در تهیه مرغ ترش مازندرانی نیز استفاده کنید.
  3. میزان استفاده از رب انار بستگی به ذائقه ی شما دارد. می توانید کمتر و یا بیشتر از آن استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
21
دیدگاه