طرز تهیه کال کباب رشتی خوشمزه و مجلسی یک غذای شمالی

کال کباب , کالری کال کباب , طرز تهیه کال کباب با رب انار , ;hg ;fhf

 

یکی دیگر از غذاهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار کشورمان است که با بادمجان طبخ می شود. این غذای خوشمزه از نظر مواد و روش پخت شباهت های زیادی به میرزا قاسمی دارد و مانند میرزا قاسمی اصالت آن متعلق به شمال کشور می باشد.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۶ نفر کال کباب تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری کال کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کال کباب با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

سیر۶ حبه
گردو۱۵۰ گرم
آبغوره۱ پیمانه
بادمجان۱۰ عدد
نعناع۱ ق غذا خوری
خلواش۱ ق غذا خوری
چوچاق۱ ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کال کباب

ابتدا بادمجان ها را با پوست تمیز می شوریم و روی اجاق و یا روی آتش کبابی می کنیم البته می توانید در فر نیز قرار دهید.سپس بادمجان های کبابی را پوست می گیریم و اگر بادمجان ها پر از تخم بودن آن ها را بیرون می آوریم.

بادمجان ها را در کاسه ای می گذاریم و با گوشت کوب دستی یا برقی خوب آن ها را له می کنیم. سیرها را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و آنها را نیز یا با گوشت کوب له می کنیم و یا رنده ریز می کنیم و به بادمجان ها می افزاییم

و بعد نعناع،خلواش و چوچاق را که از قبل خرد کرده ایم را اضافه می کنیم و نمک،فلفل سیاه را روی مواد می پاشیم و گردو ها را آسیاب می کنیم و با آبغوره به مواد کال کباب می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شود.

کال کباب آماده شده را در ظرف مورد نظر می کشیم و با دانه های انار تزئین می کنیم و با نان یا برنج این غذای خوش مزه را سرو کنید.بهتر است کال کباب را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مواد کاملا به خورد هم بروند. نوش جان

عکس از ashpazie_saeedeh

همچنین ببینید

خوراک بادمجانکشک بادمجانحلیم بادمجانبادمجان شکم پر

طرز تهیه کال کباب رشتی خوشمزه و مجلسی یک غذای شمالی
3.2 (64.88%) 41 votes