طرز تهیه چیپس فلفلی خانگی بازاری ترد و خوشمزه با فر و بدون فر

طرز تهیه چیپس فلفلی

یکی از تنقلات بسیار خوشمزه ای است که همه آن را دوست دارند و محبوبیت زیادی بین کودکان و بزرگسالان دارد. شما می توانید چیپس را به راحتی در آشپزخانه خود و با مواد اولیه کم تهیه کنید و نوش جان کنید. درست کردن چیپس خانگی بسیار مفید تر از چیپس شرکتی می باشد زیرا شما با روغن سالم و بهداشت کامل آن را می توانید خیلی راحت و سریع تهیه کنید و یک میان وعده خوشمزه برای کورکان عزیز شما می باشد.اگر به طعم و مزه های فلفلی علاقمند هستید حتما این پست را دنبال کنید. امروز قصد داریم در پارسی دی طرز تهیه چیپس فلفلی خانگی ترد و خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم

سیب زمینی متوسط۵ عدد
روغنبه مقدار لازم
نمک، فلفل قرمز، آویشنبه میزان لازم

طرز تهیه چیپس فلفلی

1مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا سیب زمینی ها را بشورید و پوست بگیربد سپس آن ها را با اسلایدر یا پوست کن خیلی نازک و ورقه ای برش دهید. در کاسه ای مناسب و بزرگ یخ بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه ورقه های سیب زمینی را داخل یخ بریزید. بعد از این مدت سیب زمینی را از آبکش رد کنید تا آب آن خالی شود و دوباره با آب بشورید تا اضافه نشاسته ها از روی سیب زمینی ها شسته شود.

2مرحله دوم: خشک کردن ورقه های سیب زمینی

دستمال تمیزی پهن کنید و دانه دانه ورقه های سیب زمینی را روی دستمال بچینید تا آب سیب زمینی ها گرفته شود. از دستمال کاغذی می توانید برای خشک کردن سیب زمینی ها استفاده کنید. توجه کنید سیب زمینی ها حتما خشک شوند و هیچ گونه رطوبتی نداشته باشد در غیر این صورت چیپس ها ترد نمی شوند.

3مرحله سوم: سرخ کردن چیپس بدون فر

در تابه ای مناسب روغن زیاد بریزید و بزارید روی شعله ملایم تا روغن داغ شود. سپس سیب زمینی های خشک شده را دونه دونه داخل روغن قرار دهید و با حرارت ملایم اجازه دهید تا سرخ شود. وقتی چیپس ها سرخ شدند و حباب اطراف سیب زمینی از بین رفت آن ها را با کفگیر روغن گیر خارج کنید و می توانید روغن اضافه آن را بگیرید. برای این کار دستمال کاغذی پهن کنید و چیپس ها را روی آن بریزید. بعد از آن که روغن چیپس ها گرفته شد، داخل ظرفی بریزید و مقدار کمی نمک و فلفل قرمز یا در صورت تمایل پاپریکا به چیپس ها بزنید. سپس درب ظرف را بگذارید و آن ظرف را تکان دهید تا ادویه ها به خورد چیپس ها بروند. چیپس فلفلی شما اماده است.

4مرحله چهارم: تهیه چیپس فلفلی با فر

برای پخت چیپس فلفلی در فر باید اسلایس ها سیب زمینی را روی سینی فر چرب شده قرار دهید و به مدت ۱۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا چیپس ها ترد و سرخ شوند. بهتر است در طول پخت اسلایس سیب زمینی را زیر و رو کنید. بسته به ضخامت سیب زمینی ممکن است زمان متغیر باشد. بعد از پخت همانند مرحله قبل فلفل و نمک و پاپریکا بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیپس فلفلی خوشمزه در فر و بدون فر

  1. روغن را زیاد بریزید و اجازه دهید تا کاملا داغ شود.
  2. حتما سیب زمینی ها را باید نازک و ورقه ای برش دهید تا چیپس ترد شود.
  3. برای طعم دادن به چیپس می توانید از انواع مختلف طعم دهنده ها از جمله پودر گوجه، پودر آویشن، پودر سیر، پودر پیاز استفاده کنید.
  4. اگر می خواهید که چیپس ها طعم سرکه ای داشته باشد داخل آب یخ یک تا دو قاشق غذا خوری سرکه بریزید.
  5. بعد از قرار دادن سیب زمینی ها در آب یخ حتما دوباره آبکشی کنید تا نشاسته اضافی سیب زمینی از بین برود.
  6. برای برش دادن سیب زمینی ها از اسلایدر یا پوست کن استفاده کنید. اگر موجود نداشتید با چاقو به دقت نازک خرد کنید.
  7. بعد از اینکه نشاسته ها را روی دستمال قرار دادید تا خشک شود حتما توجه داشته باشید که سیب زمینی ها کاملا خشک و حالت نمناک ندارند وگرنه چیپس ها نرم می شود.

همچنین ببینید

از
5
دیدگاه