طرز تهیه چیپس حبابی ترد و خوشمزه و جذاب + عکس مراحل

طرز تهیه چیپس حبابی

 

چیپس ها انواع و اقسام مختلفی دارد و شما می توانید این چیپس ها را در طعم و مزه های مختلف تهیه کنید اما تهیه چیپس خانگی بسیار سالم می باشد و شما می توانید داخل سرخکن های رژیمی یا کمی روغن آن را سرخ کنید و یک میان وعد سالم تهیه کنید. چیپس حبابی یک شکل منحصر به فردی دارد و می توانید یک میان وعده محبوب و سرگرم کننده باشد. سیب زمینی ها بعد از پخت پف می کنند و داخل آن کاملا تو خالی می باشد همانند حباب می شود و فوق العاده ترد و خوشمزه می باشد و شما می توانید با ۳ قلم مواد این چیپس حبابی تهیه کنید. چیپس حبابی یک وعده جذاب و مد روز است و به نظر می رسد از آسیا سرچشمه می گیرد و برای کسانی که چیپس ترد دوست دارند گزینه بسیار مناسبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیپس حبابی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی۲ عدد
نشاسته ذرت۴ الی ۵ ق غذا خوری
سفیده تخم مرغ۱ عدد
نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه چیپس حبابی

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

سیب زمینی های را می توانید خیلی نازک پوست بگیرید و یا می توانید با پوست نیز این چیپس را تهیه کنید. بعد از پوست گرفتن سیب زمینی باید به صورت حلقه ای خیلی نازک با کمک چاقو برش بزنید و یا می توانید از رنده های غذاساز استفاده کنید و سیب زمینی را به صورت خیلی نازک برش بزنید.

مرحله دوم: افزودن نشاسته

در ادامه باید سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و داخل یک کاسه بریزید و با کمک چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود و روان شود. برش های سیب زمینی را خشک کنید و روی سطح کار قرار دهید و روی آن نشاسته ذرت الک کنید به طوری که نشاسته کاملا روی آن را بگیرد و بعد سفیده تخم مرغ زده شده و کمی نمک روی آن با کمک قلمو بزنید.

مرحله سوم: سرخ کردن

در ادامه باید سیب زمینی ها به دو صورت دو تایی روی هم قرار دهید و با کمک چاقو سیب زمینی را برش بزنید همانند تصویر تا شبیه به یک مستطیل شود. داخل قابلمه روغن بریزید و زمانی که داغ شود و بعد چیپس ها را داخل آن قرار دهید تا پف کند و طلایی شود و بعد روی دستمال قرار دهید و مجدد داخل قابلمه برای ۲ دقیقه سرخ کنید این کار باعث می شود پف چیپس از بین نرود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت جیپس حبابی

 1. دقت کنید زمانی که چیپس ها را داخل روغن قرار می دهید چند تایی سرخ کنید زیرا پف می کند و فضای قابلمه را می گیرد.
 2. اگر سیب زمینی ها را نازک برش نزنید پف نمی کند.
 3. لبه های سیب زمینی حتما باید برش بخورد وگرنه پف نمی کند.
 4. از روغن سرخ کردنی استفاده کنید تا طلایی و ترد شود.
 5. سفیده هیچ تاثیری در طعم و مزه نهایی دارد.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه

 • مسعود خوش نویس انصاری ۱۰ ماه پیش

  با سلام چگونه دو لبه سیب زمینی را به هم بچسبانیم که ازهم جدا نشود

  پاسخ
  • مونا مصطفوی ۱۰ ماه پیش

   سلام چون سفیده تخم مرغ می زنید و برش می زنید لبه ها بهم چسبیده می شوند و سفیده مانند چسب عمل می کند

   پاسخ