طرز تهیه مینی کاپ کیک خانگی ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه مینی کاپ کیک

 

یکی از انواع کاپ کیک ها می باشد که به دلیل سایز و کوچک بودن آن به این اسم مشهور است و شاید شما در بسته بندی های مختلف در فروشگاه این کاپ کیک های مینی را دیده باشید و به خاطر همین مینی بودن آن بسیار خوش خوراک و برای پذیرایی یکی از گزینه های بسیار خوب است شما می توانید این کاپ کیک ها را به صورت ساده و شکلاتی تهیه کنید. برای تهیه این کاپ کیک مینی باید از کپسول های کوچک استفاده کنید. امروز در پارسی دی مینی کاپ کیک خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

آرد سفید۲ پیمانه
شکر۲/۳ پیمانه
شیر۱ پیمانه
روغن۱ پیمانه سر خالی
تخم مرغ۲ عدد
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
نمک۱ چای خوری
وانیلنوک ق چای خوری
شکلات چیپسی یا کنجدبه مقدار دلخواه

طرز تهیه مینی کاپ کیک خانگی ساده

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا تمام مواد مینی کاپ کیک را داخل دمای محیط قرار دهید سپس فر را با ۱۷۵ درجه روشن کنید تا گرم شود سپس داخل قالب مافین سه عدد کپسول مینی را داخل هم در هر خانه قرار دهید و بعد آرد را به همراه بیکینگ پودر و نمک مخلوط کنید و ۲ بار الک کنید تا هوادهی آرد انجام شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

حالا تخم مرغ ها را به همراه وانیل و شکر داخل کاسه ریخته و با همزن برقی بزنید تا یکدست شود تخم مرغ ها باید حجیم و کشدار و کرم رنگ شوند در ادامه به آن روغن و بعد شیر را اضافه کنید و با افزودن هر کدام ۱ دقیقه دیگر مواد را هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کاپ کیک

حالا مخلوط آرد را به تدریج به مواد مینی کاپ کیک اضافه کنید و با لیسک مواد را هم بزنید تا یکدست شود اگر دوست دارید شکلات چیپسی اضافه کنید کمی در آرد بغلطانید سپس به مواد اضافه کنید مایه کاپ کیک مینی ما حاضر شد.

مرحله چهارم: پخت مینی کاپ کیک

برای تهیه مینی کاپ کیک شما می توانید از قالب های مینی مافین و یا از کپسول های مقوایی که نیازی به قالب ندارند استفاده کنید حالا ۲/۳ از حجم قالب را از مواد کاپ کیک پر کنید و بعد سینی فر را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه بگذارید تا پخته شود سپس به دلخواه تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مینی کاپ کیک

  1. می توانید این کاپ کیک را به صورت کاکائویی نیز تهیه کنید یعنی مواد را مساوی تقسیم کنید ۱ ق غذا خوری پودر کاکائو اضافه کنید.
  2. برای پخت در توستر و فر برقی دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  3. برای تزئین می توانید از خامه زده شده یا کرمفیل استفاده کنید.
  4. می توانید به جای شیر از آب استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه