طرز تهیه مینی باگت خانگی سبوس دار با خمیرمایه مرحله به مرحله

طرز تهیه مینی باگت

اگر می خواهید برای فینگر فود ها و غذا های خود یک مینی باگت خیلی نرم و لطیف تهیه کنید این رسپی بهترین می باشد مخصوصا اگر کسب کار خانگی دارید می توانید در کنار غذا های مانند سالاد الویه این مینی باگت را سرو کنید. مینی باگت سبوس دار با با آرد کامل یا آرد سنگک تهیه می شود که علاوه بر طعم خوبی که دارد بسیار سالم است. امروز در پارسی دی طرز تهیه مینی باگت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد فانتزی240 گرم
آرد کامل گندم یا آرد سنگک60 گرم
شیر خنک100 گرم
آب90 تا 110 گرم
نمک6 گرم
خمیر مایه5 گرم
شیر خشک قنادی5 گرم
کره25 گرم
شکر10 تا 25 گرم بسته به ذائقه خودتان

طرز تهیه مینی باگت

1مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا تمام مواد خشک و با هم مخلوط کنید و تمام شیر را اضافه کنید وآب را به تدریج اضافه کنید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاد وکمی ورز دهید دقت کنید در این رسپی از خمیرمایه فوری استفاده شده است که مستقیم با مواد مخلوط می شود و اگر ندارید ابتدا با شیر یا آب و یک قاشق شکر عمل بیاورید و بعد با مواد مخلوط کنید.

2مرحله دوم: استراحت خمیر

و در نهایت کره را اضافه کرده و ورز دهید تا صاف ویکدست شود و به تست کشش خوب برسد. سپس خمیر چانه بگیرید یا همان گرد کنید روی سطح چرب یا کاسه چرب شده به خمیر استراحت دهید تا حجمش دو برابر شود. می توانید از استند میکسر برای ورز دادن خمیر استفاده کنید.

3مرحله سوم: استراحت دوم

بعد از این که خمیر حجیم شد باید پف خمیر را با دست بگیرید و به چانه های 50 گرمی تقسیم کنید و بعد روی چانه ها را با سفره بپوشانید و برای 10 دقیقه دیگر نیز استراحت دهید.

4مرحله چهارم: باز کردن خمیر

سپس چانه ها را باز کنید و رول کنید و درز خمیر را محکم ببندید و داخل سینی فر که کاغذ نسوز گذاشتید بچینید و روی نان ها را نیم ساعت اول با پلاستیک و بعد با پارچه بمدت حدودا60تا 75 دقیقه بپوشانید تا حجم خمیر دو ونیم برابر شود.

5مرحله پنجم: پخت مینی باگت

سپس روی نان ها را با تیغ برش داده و آب اسپری کنید ودر فر کاملا داغ با دمای 220 درجه گازی و یا 210 درجه برقی بمدت 12 تا 15 دقیقه با بخار آب اولیه (ظرف آبجوش داخل فر بمدت 5 دقیقه اول پخت) قرار دهید تا نان پخته شود. نوش جان

فوت فن های دستور پخت مینی باگت

  1. چون آب خور آرد ها متفاوت است باید آب را در مرحله اول کم کم بریزید تا خمیر جمع شود.
  2. دقت کنید اگر استراحت پایانی زیاد تر از حد باشه ممکن پف نان داخل فر بخوابد پس حتما زمان بندی را رعایت کنید.
  3. قرار دادن ظرف آب باعث می شود که بخار ایحاد کنید و نان نرم تر شود.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه