طرز تهیه پیتزا یونانی خوشمزه و مخصوص به روش رستورانی

طرز تهیه پیتزا یونانی

یکی از پیتزاهای بسیار خوشمزه می باشد که مواد زیادی برای تهیه آن نیاز نیست و یکی از مهم ترین نکات تهیه پیتزا یونانی عمق کم می باشد و مانند پیتزاهای آمریکا خمیر را زیاد ضخیم نمی گیرند و در تابه های کم عمق تهیه می شود و مواد رویه آن کاملا سلیقه ای می باشد. در ایالات متحده آمریکا، پیتزا به سبک یونانی در مناطق نیوانگلند و مناطقی از ایالت شرقی نیویورک رایج است این پیتزا در سال ۱۹۵۴ توسط مردم یونان اهل آلبانی کشف شد در سال ۱۹۸۰ در کانتیکت حدود ۴۰% فروش پیتزا توسط یونانی ها اداره می شد. امروز در پارسی دی پیتزا یونانی مخصوص به روش رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
روغن مایع۳ ق غذا خوری
جوش شیرین۱ ق چای خوری
ماست۱/۲ پیمانه
آردبه مقدار لازم
پیاز قرمز۱ عدد
فلفل دلمه رنگی۱ عدد
زیتون سیاه۱۰ عدد
پونه کوهی۱ ق چای خوری
گوجه۱ عدد
پنیر فتا۲۰۰ گرم
پنیر پیتزابه مقدار لازم
سس کچاببه مقدار لازم
پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا یونانی

1مرحله اول : تهیه خمیر پیتزا یونانی

ابتدا ماست را با جوش شیرین مخلوط کنید تا جوش شیرین فعال شود و ماست پف کند سپس به آن تخم مرغ و روغن مایع را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط شود سپس شروع به اضافه کردن آرد کنید باید به مقداری آرد اضافه کنید تا خمیر جمع شود نباید بیش از اندازه آرد اضافه کنید وقتی خمیر جمع شد باید به مدت ۱۰ دقیقه با دست خوب ورز دهید یا می توانید برای ورز دادن از استند میکسر استفاده کنید. خمیر پیتزا ما حاضر است بدون مخمر و بدون استراحت می باشد.

2مرحله دوم : آماده سازی مواد

زیتون و گوجه و فلفل دلمه و پیاز را ریز خرد کنید سپس پنیر را نیز خرد کنید. خمیر پیتزا را داخل تابه مورد نظر باز کنید و سس کچاب را با کمک قلمو روی خمیر بزنید سپس کمی پنیر پیتزا روی خمیر بریزید سپس همه مواد خرد شده را روی خمیر بریزید.

3مرحله سوم : پخت پیتزا یونانی

روی خمیر پونه کوهی خشک را به همراه پودر سیر بریزید و روی خمیر را با پنیر پیتزا کاور کنید. فر را از قبل گرم کرده باشید و تابه پیتزا را داخل فر قرار دهید و دمای را روی ۱۸۰ درجه و زمان ۳۵ دقیقه تنظیم کنید در انتهای پخت ۲ دقیقه روی خمیر را گریل کنید. به همین راحتی پیتزا یونانی ما حاضر است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیتزا یونانی

  1. جوش شیرین را نمی توانید با بیکینگ پودر جایگزین کنید.
  2. در هنگام آماده سازی مواد روی پتیزا روی خمیر را بپوشانید تا خشک نشود.
  3. کف تابه مورد نظر را کمی چرب و آردپاشی کنید تا پیتزا یونانی به تابه نچسبد.
  4. می توانید برای لطافت بیشتر خمیر یک کاسه آب داخل فر قرار دهید.
  5. می توانید بجای سس کچاب از سس پوره گوجه فرنگی استفاده کنید.
  6. نیاز به افزودن نمک نیست چون پنیر و زیتون به اندازه کافی نمک دارد.

همچنین ببینید 

از
4
دیدگاه