طرز تهیه پیتزا استیک و سیر خانگی و خوشمزه به سبک ایتالیایی

طرز تهیه پیتزا استیک و سیر خانگی و خوشمزه به سبک رستورانی

یکی از فست فود های خوشمزه و لذیذ است که می توانید به راحتی در منزل خود تهیه کنید. در این آموزش آشپزی قصد داریم تا دستور پخت پیتزا استیک و سیر را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای پیتزا

پنیر پیتزا رنده شده۴۰۰ گرم
فلفل دلمه ای۱ عدد
فیله گوساله ورقه ورقه شده۴۰۰ گرم
جعفری۴ ساقه
پنیر پارمسان رنده شده۵۰ گرم
سیر۶ حبه
روغن زیتونبه مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم

مواد لازم

نمکیک قاشق چای خوری
مخمردو قاشق چایخوری
بکینگ پودریک قاشق چایخوری
روغن زیتوننصف پیمانه
آب ولرمنصف پیمانه
شیرنصف پیمانه
آردبه مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا استیک و سیر

1مرحله اول: آماده سازی خمیرمایه

خمیر پیتزا را می توانید به شکل آماده تهیه کنید. اما اگر قصد دارید تا آن را در خانه تهیه کنید، ما دستور تهیه آن را در این قسمت آموزش می دهیم. ابتدا مخمر و ۱ قاشق غذاخوری شکر را در داخل یک ظرف ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید. سپس آب ولرم را به مخلوط اضافه کنید و این مخلوط را به مدت ۱۰ دقیقه در یک مکان گرم نگهداری کنید.

2مرحله دوم: آماده سازی مواد

خمیر پیتزا را در داخل یک سینی فر قرار دهید.اکنون سیر را شسته و پوست کنده و رنده کنید. همچنین جعفری را در اندازه ریز خرد کرده و سیر و پنیر پارمسان و جعفری و نمک و روغن را در داخل یک مخلوط کن ریخته و مواد را کاملا ترکیب کنید. خمیر پیتزا را در داخل یک سینی فر قرار دهید.

3مرحله سوم: چیدن لایه

مخلوط مواد میکس شده را روی خمیر پیتزا قرار دهید و بر روی مخلوط مواد یک لایه پنیر پیتزا بریزید. سپس لایه بعدی گوشت را اضافه کرده و مقداری پنیر بر روی گوشت بریزید. اگر مایل بودید می توانید از فلفل دلمه ای خرد شده روی پیتزا استفاده کنید.

4مرحله چهارم: پخت پیتزا

فر را بر روی درجه حرارت ۲۲۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرده و پیتزا را به مدت ۱۵ دقیقه در داخل آن قرار دهید تا پخته شود. اکنون پیتزا آماده شده و می توانید از داخل ظرف بیرون آورده و تزئین کرده و در اندازه های مناسب برش بزنید. پیتزا از فست فودهای خوشمزه و پرطرفدار است که تقریبا همه مردم آن را دوست دارند. در این دستور پخت طرز تهیه پیتزا استیک و سیر را به شما آموزش دادیم. امیدوارم که از این دستور تهیه لذت برده باشید و حتما در منزل و در کنار خانواده و دوستان خود این غذا را تهیه کرده و میل کنید.

همچنین ببینید

از
12
دیدگاه