طرز تهیه انرژی بار خانگی با مغزیجات و کنجد و عسل مقوی و سالم

طرز تهیه انرژی بار

اگر می خواهید یک تنقلات سالم و خوش طعم در خانه تهیه کنید انرژی بار که امروزه بسیار ترند شده است را می توانید به سادگی با مغز های مختلف در خانه تهیه کنید شما می توانید از هر مغزی که دوست دارید در این دستور استفاده کنید و برای یک میان وعده پر انرژی و جذاب این انرژی بار را در خانه آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه انرژی بار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سفیده تخم مرغ2 عدد
عسل4 ق غذا خوری
گردو خرد شده100 گرم
بادام پرک شده55 گرم
کنجد بو داده شده4 ق غذا خوری
بادام زمینی پوست کنده و دونیم شده110 گرم
مغز تخمه آفتابگردان120 گرم
مغز تخمه کدو120 گرم

طرز تهیه انرژی بار

1مرحله اول: بو دادن مغزیجات

ابتدا باید مغز ها را بو دهید برای این کار همه مغز ها را داخل تابه بریزید و با حرارت کم تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود و یا می توانید داخل سینی فر نیز ریخته و برای چند دقیقه در فر از قبل گرم شده قرار دهید، کنجد را نیز داخل تابه حتما کمی تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود یا از کنجد بو داده آماده استفاده کنید.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

همان طور که مغز ها در حال بو دادن است کنجد و عسل را نیز اضافه کنید و مواد را مخلوط کنید و از روی حرارت بردارید، سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و با چنگال هم بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

3مرحله سوم: تهیه انرژی بار

سپس داخل سینی فر کاغذ نسوز گذاشته واز مواد با قاشق مرباخوری برداشته و داخل رینگ کوچکی که انتخاب کردید بریزید وبا پشت قاشق مواد و داخل رینگ فشرده کنید وبه آهستگی رینگ را بردارید وبه همین ترتیب مواد را قالب زده و سپس سینی فر و داخل فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه بمدت حدودی 10 الی 15 دقیقه تا زمانی که مغزها کمی رنگ بگیرند وسفیده بپزد قرار دهید. نوش جان.

فوت فن های دستور تهیه انرژی بار

  1. به دلخواه می توانید از جو دو سر پرک یا پوره خرما استفاده کنید.
  2. می توانید بجای عسل از کره بادام زمینی یا شیره خرما یا انگور نیز استفاده کنید.
  3. می تونید از انواع میوه خشک ها مثل برگ زردآلو، مویز، و… هم استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
4
دیدگاه