طرز تهیه شربت آلوورا خانگی عالی با عسل و شکر و بدون عسل

طرز تهیه شربت آلوورا

 

یکی از انواع شربت ها می باشد که بسیار خوشمزه و مفید است و برای پوست و مو و بدن بسیار مفید است و همچنین برای تنوع در تهیه شربت ها نیز گزینه بسیار است اما نکته مهم در مورد برگ های آلوورا این است که یک شیرابه ی تلخ مزه دارد که زیر پوست آن قرار دارد و به نام صبر زرد معروف است. این بخش خواص دارویی و عوارض خاص خودش را دارد و برای مصرف خوراکی معمول استفاده نمی شود بخش دوم که شفاف بوده و در قسمت میانی برگ قرار دارد. نام این بخش، ژل آلوئه ورا است و به صورت موضعی و خوراکی استفاده می شود اما اگر دوست دارید بدانید خواص آلوورا چیست باید بدانید که برای درمان سوزش معده بسیار مناسب است، کاهش قند خون و همچنین بر اساس جدیدترین تحقیقات آلوورا نقش مهمی در کند کردن سرطان سینه دارد. شما می توانید شربت آلوورا را در روز های گرم تابستانی تهیه کنید و به همراه لیموترش سرو کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شربت آلوورا خانگی با عسل و شکر و بدون عسل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

آلوورا۱ عدد
شکر۴ ق غذا خوری یا ۳ ق غذا خوری عسل
آب لیموترش۲ عدد
آب۲ پیمانه

طرز تهیه شربت آلوورا با عسل و بدون عسل

مرحله اول: آماده سازی آلوورا

ابتدا باید آلوورا را از داخل برگ آن خارج کنید دو طرف آلوورا که تیغ دار است را ابتدا برش بزنید سپس آن را پوست کنید و آلوورا بدست آمده را داخل یک لگن آب ریخته تا مایه لزج آن خارج شود و تلخی آن نیز گرفته شود در این مدت چندین بار آب آن را تعویض کنید.

مرحله دوم: آماده سازی مواد

در ادامه آلووراها را داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود سپس لیموترش تازه را به دو نیم کنید و با آبلیمو گیر دستی آب آن را بگیرید دقت کنید هسته لیمو شکسته داخل آبلیمو نشود وگرنه شربت را تلخ می کند.

مرحله سوم: میکس کردن آلوورا

در ادامه آلوورا خشک شده را به همراه شکر یا عسل و آب لیموترش تازه داخل مخلوط کن بریزید و آب را اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید و بگذارید تا مواد به خوبی میکس و آلوورا پوره و یکدست شود.

مرحله چهارم: تهیه شربت آلوورا خانگی

حالا داخل لیوان ها کمی یخ انداخته و شربت آلوورا بدست آمده را داخل لیوان ها بریزید و به دلخواه از کمی تخم شربتی که از قبل با کمی آب گرم خیس کردید و یک اسلایس لیموترش تازه سرو کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت شربت آلوورا خانگی با عسل و شکر

  1. میزان شکر و یا عسل کاملا به ذائقه شما بستگی دارد می توانید در انتها بچشید و میزان آن را کم و زیاد کنید.
  2. می توانید مقداری از آلوورا را خرد کنید و داخل لیوان ها به صورت پالپ بریزید.
  3. از لیموترش تازه استفاده کنید آبلیمو صنعتی برای تهیه این شربت مناسب نیستند.

همچنین ببینید  

از
8
دیدگاه