طرز تهیه کراکر پنیری با پنیر چدار راحت و سریع در خانه

طرز تهیه کراکر پنیری

 

کراکر ها یکی از میان وعده های بسیار خوشمزه هستند که شما می توانید برای کودکان خود یک میان وعده بسیار مقوی و ساده در خانه تهیه کنید که با چند قلم مواد تهیه می شود و می توانید در ظرف دربسته نیز نگهداری کنید. کراکر پنیری یکی از تنقلات بسیار راحت است که شما می توانید به شکل مختلف کاتر بزنید و برای میان وعده سرو کنید یا می توانید این کراکر ها را برای فینگر فود ها و پذیرایی نیز به راحتی استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کراکر پنیری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کراکر هندی

 

مواد لازم

پنیر چدار رنده شده۱ و ۱/۲ پیمانه
آرد۱ پیمانه
نشاسته۱ و ۱/۲ ق چای خوری
نمک۱/۴ ق چای خوری
کره۸۵ گرم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کراکر نمکی

 

طرز تهیه کراکر پنیری

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا برای تهیه این کراکر شما به یک دستگاه غذاساز یا ۱۲۳ نیاز دارید پنیر و آرد و نشاسته و نمک را داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید و بگذارید تا کاملا مواد باهم یکدست شود و حتما بین کار دورگیری کنید تا مواد به طور یکنواخت هم بخورد.

مرحله دوم: افزودن کره

در ادامه باید کره سرد را ریز خرد کنید و به مواد فوق اضافه کنید و برای ۲۰ ثانیه دیگر مجدد مواد را هم بزنید تا خمیر یکدست جمع شود و بین کار با لیسک دورگیری کنید تا یک خمیر منسجمی بدست بیاید و زمانی که دست مشت کنید از هم نپاشد.

مرحله سوم: باز کردن خمیر

روی میز کار آرد بپاشید و خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و داخل نایلون قرار دهید و برای ۱ ساعت تا ۲ روز داخل یخچال استراحت دهید تا مواد مجدد سرد شوند و شما بسته به بازه زمانی که دارید می توانید به خمیر استراحت دهید.

مرحله چهارم: پخت کراکر پنیری

در ادامه باید فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا داغ شود و بعد روی میز کار کمی آرد بپشاید و ابتدا یک تکه خمیر را به شکل مربع باز کنید با کاتر پیتز یا هر چی شبیه به این خمیر رو به شکل نوارهای بلند برش بزنید . هر تکه از کراکر باید دو نیم سانت باشد. بعد با یک خلال دندون وسط هر کدوم یک سوراخ ایجاد کنید . هر تکه خمیر حدود ۶۴ تا کراکر بهتون می دهد، داخل سینی کاغذ روغنی یا فویل بذارید با فاصله بچینید بذارید داخل فر به مدت ۱۵ الی ۱۸ دقیقه . از فر خارج کنید بذارید کامل خنک بشن بعد نوش جان کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چوب شور

 

فوت و فن های دستور پخت کراکر پنیری

  1. داخل دمای محیط به مدت ۱ هفته می توانید نگهداری کنید.
  2. اگر داخل ظروف در بسته نگهداری کنید کرانچی یا همان ترد بودن خود را از دست می دهد و نرم می شود.
  3. از نشاسته پودری باید استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پرتزل

از
1
دیدگاه