طرز تهیه کراکر خانگی نمکی و ترد، عصرانه خوشمزه و آسان

طرز تهیه کراکر

 

یک نوع بیسکویت ترد است که در اشکال مختلف تهیه می شود و قرن هاست به عنوان یک میان وعده خوشمزه و سالم در تمام دنیا محبوب است. اولین کراکر در سال ۱۷۹۲ توسط فردی به نام جان پیرسون که هل ماسوچست است تهیه شد او قصد داشت برای دریا نوردان که مدت زیادی در دریا بودن یک میان وعده با ماندگاری بالا درست کنید که این نان را کشف کرد ولی اسم کراکر در سال ۱۸۰۱ توسط فردی به نام جوشیا نام گذاری شد. کراکر ها مانند دیگر نان ها از آرد تهیه می شود و شکل اولیه آنها از نان لواش یا پیتا الهام گرفته است و به خاطر همین کراکر را با عسل یا کره بادام زمینی می خورند. کراکر ها انواع مختلفی دارند و شما با طعم های متفاوت می توانید کراکر ها را به راحتی در منزل تهیه کنید. امروز در پارسی دی کراکر نمکی شویدی بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

آرد۱ و ۱/۲ پیمانه
نمک۱/۲ ق چای خوری
شوید خشک۱ ق غذا خوری
روغن مایع۱ ق غذا خوری و ۱/۲ ق غذا خوری
آب۱/۲ پیمانه
زردچوبه۱/۴ ق چای خوری

طرز تهیه کراکر

مرحله اول : مخلوط کردن مواد

ابتدا داخل یک کاسه آرد و زردچوبه و شوید و نمک را ریخته و خوب با هم مخلوط کنید سپس آب را به تدریج اضافه کنید و هم بزنید تا مانند خمیر جمع شود ممکن است بسته به آردی که شما استفاده می کنید کمی بیشتر یا کمتر آرد بخواهید پس حتما آب را به آرامی اضافه کنید.

مرحله دوم : استراحت خمیر

خمیر را ورز داده و اگر درحین ورز دادن احساس کردید خمیر خشک است کمی آب اضافه کنید سپس روغن مایع را اضافه کرده و دوباره ورز دهید پس حتما دقت کنید خمیر لطیف و نرم شود اگر به این مرحله نرسد بعد از پخت سفت خواهد شد. روی خمیر را بپوشانید و بمدت ۳۰ دقیقه در دمای محیط اجازه می دهیم تا استراحت کند.

مرحله سوم : کاتر زدن خمیر

خمیر را بعد از استراحت روی میز کار با کمک وردنه باز کنید. کف سینی فر را کاغذ روغنی انداخته و روی کاغذ به صورت یکنواخت آرد بپاشید سپس خمیر را روی کاغذ روغنی پهن کنید دقت کنید هر چقدر خمیر شما نازک تر باز شود کراکر شویدی تردتری خواهید داشت سپس خمیر را به اندازه دلخواه برش بزنید و با چنگال روی آنها سوراخ ایجاد کنید.

مرحله چهارم : پخت کراکر

فر را نیم ساعت قبل با دمای ۲۱۵ درجه سانتی گراد بگذارید تا گرم شود سپس سینی کراکر را داخل فر داغ قرار دهید و دما را به ۲۲۰ درجه افزایش دهید و اجازه دهید کراکر بمدت ۱۷ دقیقه داخل فر بمانند تا زمانی که طلایی شوند بعد از اتمام زمان پخت اجازه دهید کراکر بمدت ۳۰ دقیقه در فر خاموش بماند تا ترد شود. به همین راحتی کراکر شویدی خوشمزه ما حاضر است. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کراکر شویدی

  1. با حذف شوید شما کراکر ساده خواهید داشت.
  2. در فر برقی یا توستر دما را ۲۰ درجه کمتر در نظر بگیرید.
  3. کراکر ها بعد از پخت در ظرف دربسته بگذارید و در یخچال نگهداری کنید کراکر ماندگاریی بالایی دارند.

همچنین ببینید 

از
7
دیدگاه