طرز تهیه نان سیر با نان تست خیلی سریع و راحت با پنیر پیتزا و بدون فر

دستور پخت نان سیر با نان تست

طرز تهیه نان سیر با نان تست

 

نان سیر با نان تست یکی از روش های بسیار خوشمزه و ساده برای تهیه نان سیر با نان تست می باشد که خیلی سریع تهیه می شود و شما می توانید آن را با فر و بدون فر در خانه تهیه کنید که در این رسپی هر دو روش را به شما یاد خواهیم داد. از نان تست تازه استفاده کنید. نان سیر یکی از نان های بسیار پر طرفدار و محبوب در رستورن ها می باشد که شما می توانید به راحتی برای مهمانی ها در خانه تهیه کنید. مقدار سیر استفاده شده در این رسپی دلخواه است و می توانید کم و زیاد کنید و اگر در فصل سیر تازه هستید می توانید از برگ سیر نیز استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان سیر با نان تست را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان سیر با نان تست برای ۶ عدد

 • کره ۵۰ گرم
 • روغن زیتون ۲ ق غذا خوری
 • سیر ۴ تا ۵ حبه
 • آویشن ۱ ق مربا خوری
 • پنیر پیتزا به مقدار لازم
 • پنیر پارمزان ۱ ق غذا خوری در صورت دلخواه
 • جعفری به مقدار لازم
 • نان تست ۶ عدد

طرز تهیه نان سیر با نان تست با پنیر پیتزا در فر و بدون فر

مرحله اول: ذوب کردن کره

ابتدا باید کره را داخل مایکروفر یا روی حرارت مستقیم قرار دهید و ذوب کنید. سیر ها را پوست بگیرید و ریز خرد کنید و یا می توانید از پوره کن استفاده کنید و سیر را به کره اضافه کنید و هم بزنید. جعفری را پاک کنید و تمیز کنید به ساطوری ساطوری ریز کنید و به مواد کره و سیر اضافه کنید.

مرحله دوم: افزودن ادویه ها

حالا آویشن و نمک و فلفل سیاه و پنیر پارمزان و روغن زیتون را به مواد فوق اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مواد یکدست شود. سپس نان تست ها را داخل سینی فر از قبل چرب شده یا تابه دو طرف یا معمولی بچینید و از مواد سیر روی نان به طور یکدست پخش کنید.

مرحله سوم: پخت نان سیر بدون فر

در ادامه باید خوب نان را پوشش دهید و حالا کمی پنیر پیتزا رنده شده روی نان تست ها بریزید و درب تابه را قرار دهید و روی شعله متوسط قرار دهید و بگذارید برای ۵ الی ۱۰ دقیقه نان ها حسابی برشته و پنیر ذوب شود.

مرحله چهارم: پخت نان سیر با نان تست در فر

برای پخت در فر نیز باید نان ها را داخل سینی چرب شده یا کاغذ روغنی انداخته قرار دهید و به دلخواه پنیر پیتزا رنده شده اضافه کنید و برای ۱۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید تا پنیر ذوب شود و در انتها گریل را روشن کنید تا روی نان سیر طلایی شود، دقت کنید حتما باید فر را از قبل گرم کرده باشید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نان سیر با نان تست با پنیر پیتزا با فر و بدون فر

 1. می توانید پنیر پارمزان را حذف کنید.
 2. می توانید بجای جعفری از سبزیجات معطر استفاده کنید.
 3. می توانید در فر برقی یا توستر نیز این غذا را تهیه کنید ولی دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.

همچنین ببینید  

از
6
دیدگاه