طرز تهیه کیک موز کاراملی با شیر و کره عالی و خوشمزه با پف زیاد

طرز تهیه کیک موز کاراملی

 

کیک ها بسیار خوشمزه و ساده هستند که می توانید این کیک آسان را خیلی ساده و راحت داخل تابه و فر دست ساز نیز تهیه کنید. استفاده از موز کاراملی استفاده کنید. شما می توانید کیک داخل ظرف پیرکس یا یک قالب گرد تهیه کنید. طعم این کیک فوق العاده می باشد و می توانید بجای موز از هلو استفاده کنید و یا می توانید از میوه فصل استفاده کنید. به دلخواه می توانید کمی مغز گردو نیز به مواد اضافه کنید و یا حذف کنید. برای کاراملی کردن شکر حتما دقت کنید زیرا اگر شکر بسوزد کیک بد مزه می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک موز کاراملی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
آرد۱ و ۱/۳ لیوان
شیر۱/۲ لیوان
روغن مایع۱/۳ لیوان
شکر۱/۳ لیوان
موز۲ عدد
کره۵۰ گرم
وانیل۱/۴ ق چای خوری
بیکینگ پودر۲  ق مربا خوری
مغز گردو۱/۲ لیوان

طرز تهیه کیک موز کاراملی

مرحله اول: کاراملی کردن شکر

برای کاراملی کردن شکر باید آن را داخل تابه بریزید و بدون هم زدن شکر ذوب شود و کمی هم بزنید تا خوب شکر کاراملی شود. دقت کنید باید اجازه دهید تا شکر با حرارت خودش ذوب شود و اگر حرارت را زیاد کنید شکر زود می سوزد و کیک شما بد مزه می شود.

مرحله دوم: افزودن موز

در ادامه باید کره را اضافه کنید و ابتدای این که کره را اضافه می کنید کارامل سفت می شود و آرام هم بزنید تا دوباره مخلوط نرم و روان شود. در ادامه موز ها را حلقه ای خرد کنید و هم بزنید و بعد گردو خرد شده را اضافه کنید و هم بزنید و از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: همزدن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل با همزن دستی بزنید و هم بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد شیر و روغن مایع را اضافه کنید و بعد آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و به مواد اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک موز کاراملی

حالا باید موز کاراملی شده و خنک شه را به مواد اضافه کنید. کف قالب را کاغذ روغنی قرار دهید و مواد را داخل قالب بریزید و در فر از گرم شده به مدت ۴۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا کیک پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک موز کاراملی

  1. برای پخت در فر برقی باید دما را روی ۱۶۰ به مدت ۴۰ درجه قرار دهید.
  2. می توانید از میوه های دلخواه استفاده کنید و با شکر کاراملی شده استفاده کنید.
  3. می توانید مواد را داخل قالب پیرکس ۲۰*۳۰ بریزید و حتما کف ظرف را چرب کنید.
  4. کره را با مارگارین جایگزین نکنید زیرا طعم کره در این کیک بسیار محسوس است.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه