طرز تهیه ماگ کیک شکلاتی ساده و پف دار و سریع با فر و مایکروفر

دستور پخت ماگ کیک

طرز تهیه ماگ کیک

 

ماگ کیک یکی از روش های بسیار خوشمزه و فوری برای تهیه کیک می باشد که شما می توانید این کیک خوشمزه را در در فر یا بدون فر و یا مایکروفر به راحتی تهیه کنید که هر سه روش را در این پست می توانید مشاهده کنید. ماگ کیک روش پخت بسیار آسانی دارد و شما می توانید مواد کیک را داخل فنجان یا ماگ مورد نظر بریزید و هم بزنید و داخل فر یا ماکروفر قرار دهید  و صبر کنید تا پخته شود و در انتها با یک اسکوپ بستنی یا سس شکلاتی سرو کنید. برای سرو این کیک باید همان لحظه بعد از پخت که نرم است سرو کنید و نگذارید تا بماند پس اگر برای مهمان می خواهید این ماگ کیک را تهیه کنید مواد را داخل ماگ بریزید و زمانی که خواستید سرو کنید برای ۲ الی ۳ دقیقه در ماکروفر قرار دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ماگ کیک شکلاتی با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ماگ کیک شکلاتی در فر و ماکروفر

 • آرد ۴ ق غذا خوری
 • پودر کاکائو ۲ ق غذا خوری
 • بیکینگ پودر ۱ ق چای خوری
 • شکر ۵ ق غذا خوری
 • روغن مایع ۳ ق غذا خوری
 • شیر ۶ ق غذا خوری
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • وانیل نوک ق چای خوری

طرز تهیه ماگ کیک خوشمزه و شکلاتی سریع به ۳ روش در خانه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و اگر می خواهید کیک را داخل فر تهیه کنید بهتر است برای ۱۰ دقیقه با دمیا ۱۸۰ درجه گرم کنید و اگر می خواهید بدون فر تهیه کنید باید یک قابلمه را کمی آب ریخته و روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و برای پخت در ماکروفر نیازی نیست کاری انجام دهید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید آرد و پودر کاکائو و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و برای ۳ بار الک کنید و بعد شک رو تخم مرغ را اضافه کنید و مواد را هم بزنید و در انتها شیر و روغن مایع و وانیل را اضافه کنید و مواد را با همزن دستی یا برقی برای ۲ دقیقه بزنید تا خوب مخلوط شود.

مرحله سوم: پخت ماگ کیک در فر و ماکروفر

برای پخت در فر باید مواد را داخل ماگ یا کاسه که از قبل با کره خوب چرب کردید بریزید و از مواد داخل آن بریزید به طوری که ۲/۳ قالب پر شده باشد و بعد قالب یا ماگ را داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید و برای پخت داخل ماکروفر باید قالب ها را با توان ۹۰۰ وات و یا همان بیشتر دما به مدت ۲ دقیقه بگذارید تا پخته شود.

مرحله چهارم: پخت ماگ کیک بدون فر

در ادامه برای پخت بدون فر باید ماگ ها را داخل آب جوش آمده قرار دهید به طوری ۱/۳ ماگ یا کاسه داخل آب جوش باشد و آب در موقع جوش آمدن سر ریز نشود و وارد کیک شود. سپس روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۳۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ماگ کیک با فر و بدون فر خوشمزه و ساده و سریع

 1. می توانید روی هر ماگ یا کاسه کمی شکلات خرد شده قرار دهید.
 2. می توانید داخل سرخ کن بدون روغن نیز قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود.
 3. می توانید برای تزیین از نوتلا یا سس شکلاتی استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه