طرز تهیه مرغ سوخاری رژیمی ساده و خوشمزه به 3 روش در ماهیتابه، فر و توستر

طرز تهیه مرغ سوخاری رژیمی

 

یکی از روش های تهیه سوخاری می باشد که بسیار ساده و کم چرب است و می توانید به راحتی با داشتن رژیم می توانید این مرغ سوخاری را تهیه کنید. شما می توانید از فیله یا ران یا خود سینه مرغ برای تهیه این سوخاری رژیمی استفاده کنید. شما باید برای تهیه این مرغ سوخاری ابتدا مرغ ها را مرینت کنید و در فر و یا داخل تابه با کمترین روغن ممکن سوخاری کنید. سوخاری های یکی از غذهای بسیار محبوب در دنیا می باشند که به دلیل کالری بالا و روغن زیادی که داخل آن سرخ می شوند عده ای خاصی نمی توانند آن را میل کنند به همین دلیل از این رسپی استفاده کنید تا با کالری کمتری این غذا را داشته باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مرغ سوخاری رژیمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

فیله یا سینه مرغ۴ عدد
تخم مرغ۱ عدد
سویا سس۱ ق غذا خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری
پودر سوخاری دلخواه۱/۲ پیمانه
پیاز۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه مرغ سوخاری رژیمی با کمک فر و توستر و تابه

مرحله اول: مرینت کردن

ابتدا باید مرغ را مرینت کنید تا مزه دار شود. برای مزه دار شدن مرغ ها باید بعد از خرد کردن در ابعاد دلخواه آن را بین دو نایلون قرار دهید و با بیفتک بکوبید تا کمی مرغ ها نازک شوند. پیاز را پوست بگیرید و خلالی کنید و به همراه مرغ و ادویه ها و روغن زیتون و سس سویا داخل یک کاسه بریزید و هم بزنید تا مرغ ها مزه دار شوند. برای ۱ ساعت بگذارید داخل یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد مرغ برود.

مرحله دوم: پخت مرغ سوخاری رژیمی در فر

در ادامه تخم مرغ را داخل یک کاسه ریخته و بزنید تا کمی از لختگی خارج شود. پودر سوخاری را نیز داخل یک بشقاب بریزید. حالا مرغ را از پیاز ها جدا کنید و ابتدا داخل تخم مرغ بعد در پودر سوخاری بغلطانید و در سینی فر قرار دهید و بعد ۱ ق غذا خوری روغن روی مرغ ها اسپری کنید و به مدت ۴۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا مرغ ها سوخاری و ترد شود.

مرحله سوم: پخت مرغ سوخاری رژیمی در توستر

در ادامه برای پخت مرغ سوخاری در توستر باید توستر را پیش گرمایش کنید و بعد مرغ ها را روی سینی مخصوص توستر قرار دهید و به مدت ۳۰ دقیقه با دمای ۱۶۰ درجه بگذارید تا مرغ ها سوخاری و ترد شود.

مرحله چهارم: تهیه مرغ سوخاری در تابه

برای پخت مرغ سوخای در تابه باید همانند مراحل قبل مرغ ها را سوخاری کنید و داخل تابه کمی روغن بریزید و با حرارت کم اجازه دهید تا مرغ ها سوخاری و طلایی شوند. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت مرغ سوخاری کم چرب و سالم

  1. برای مرینت کردن مرغ می توانید از انواع سس ها و ادویه ها استفاده کنید.
  2. از پودر سوخاری پانکو یا معمولی می توانید استفاده کنید.
  3. حتما سینی فر را کمی چرب کنید تا مرغ ها خشک نشوند.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه