طرز تهیه قارچ پولکی سوخاری با آب یخ و طعم عالی و راحت بدون ماست در ماهیتابه

دستور تهیه قارچ پولکی

طرز تهیه قارچ پولکی

 

قارچ پولکی یکی از روش های بسیار خوشمزه برای داشتن یک قارچ سوخاری خوشمزه و راحت است که دیگر نیازی به مواد زیادی ندارد و شما خیلی راحت با یک کاسه آب یخ و آرد و ادویه ها می توانید یک قارچ سوخاری فوق العاده خوشمزه و ترد تهیه کنید. این قارچ پولکی را می توانید در کنار دیگر غذا های خود سرو کنید و یا می توانید برای هر موقع که هوس یک غذای سوخاری را کردید تهیه و به همراه سس دلخواه سرو کنید. قارچ سوخاری در واقع یک نوع پیش غذا می باشد که در یک خمیر خوابانده می شود و سرخ می شود. قارچ سوخاری معمولا در کنار سس رنچ سرو می شود. شما می توانید برای روکش سوخاری آن از انواع پودر های سوخاری استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه قارچ پولکی به صورت سوخاری با آب یخ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه قارچ پولکی

 • قارچ سایز کوچک ۲۵۰ گرم
 • پودر پاپریکا ۱/۲ ق غذا خوری
 • نمک ۱ ق چای خوری
 • آرد سفید ۲ پیمانه
 • پودر سیر ۱/۲ ق چای خوری
 • پودر پیاز ۱/۲ ق غذا خوری
 • زردچوبه ۱/۴ ق چای خوری
 • فلفل سیاه ۱/۴ ق چای خوری
 • آب و یخ یک کاسه

طرز تهیه قارچ پولکی سوخاری با آب و یخ بدون ماست

مرحله اول: آماده سازی قارچ

یک نکته مهم درباره تهیه قارچ سوخاری یا پولکی وجود دارد، این که قارچ نباید خیس باشد وگرنه آب انداخته و قارچ ها تون کیفیت لازم را نخواهند داشت. پس باید با کمک یک دستما مرطوب قارچ ها را تمیز کنید و قسمت های سیاه آن را بگیرید و اگر احساس می کنید با این کار قارچ ها تمیز نمی شوند باید دانه دانه زیر آب گرفته و سریع با دستمال خشک کنید و اصلا نباید داخل یک کاسه آب بریزید زیرا همه آب را به خودش جذب می کند.

مرحله دوم: آماده سازی آرد و ادویه ها

داخل یک کاسه بزرگ آب و یخ را بریزید و جدا قرار دهید، داخل یک کاسه دیگر آرد را به همراه ادویه های گفته شده را باهم مخلوط کنید و هم بزنید تا به طور یکدست مواد مخلوط شوند.

مرحله سوم: سوخاری کردن قارچ

حالا باید قارچ ها را در ابتدا داخل آرد بزنید و بعد داخل یخ و مجدد داخ لآرد بزنید و با آرد مخلوط کنید و بعد آب یخ این کار را باید ۳ بار تکرار کنید تا خوب روی قارچ ها پولکی شوند و یک لایه ضخیم روی آن ایجاد شود.

مرحله چهارم: سرخ کردن قارچ پولکی

داخل یک شیر جوش روغن ریخته و بگذارید تا کاملا داغ شود و بعد قارچ ها را داخل روغن داغ قرار دهید و سرخ کنید تا طلایی شود و بعد از روغن خارج کنید و روی دستمال روغن گیر قرار دهید و به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه قارچ پولکی ترد و خوشمزه به روش سوخاری

 1. شما می توانید در انتها قارچ ها را داخل یک پودر پانکو نیز بزنید و بعد سرخ کنید.
 2. بهتر است حرارت متوسط باشد تا قارچ مغز پخت شوند.
 3. به دلخواه نوک ق چای خوری بیکینگ پودر نیز می توانید به مواد اضافه کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه