چطوری سویا را مزه دار کنیم که مزه گوشت بدهد + خوشمزه ترین روش پخت سویا

چطوری سویا را مزه دار کنیم

 

در این گرونی گوشت و مرغ بهترین گزینه جایگزین آن سویا می باشد که خیلی خاصیت دارد و شما می توانید در بیشتر غذا ها مثل ماکارونی یا مواد لازانیا و مواد لوبیا پلو استفاده کنید. اما از فواید سویا برای بدن می توان به نابودن کردن سلول های سرطانی، قندخون را تنظیم می کند، به یائسگی کمک می کند، استخوان ها را مستحکم می کند، خواب را بهبود می بخشد، رنگ پوست را بهتر می کند و سویا اردبیل می توان گفت بهترین محصول کشاوری تو سطح کشور می باشد. به دلیل دارا بودن انواع پروتئین و اسید آمینه ها و همچنین کمی کلسیم و آهن و بسیار مغذری و انرژی زا می باشد. امروز در پارسی دی چطوری سویا را مزه دار کنیم را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ماکارونی با سویا 

 

مواد لازم

سویا۱/۲ بسته
پیاز۲ عدد
عصاره مرغ۱ عدد
پوره گوجه فرنگی۱ لیوان
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، ادویه کاریبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه همبرگر خانگی با گوشت و سویا

 

طرز تهیه سویا مزه دار شده

مرحله اول: آماده سازی سویا

ابتدا باید سویا را چند بار با آب گرم شیر بشورید و آب اضافه را دور بریزید و بعد برای ۱ ساعت با آب گرم خیس کنید تا دانه های سویا نرم شود سپس از یک صافی رد کنید دقت کنید یکی از نکات مهم این که سویا روغن نبرد در این نکنه می باشد که نباید وقتی در صافی می باشد با دست فشار دهید این کار باعث می شود روغن زیادی مصرف شود.

مرحله دوم: تفت دادن پیاز

در ادامه پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز کنید و کمی روغن بریزید و پیا زها را تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود و بعد سویا را اضافه کنید با تفت دادن زمان دهید تا بوی زخم سویا گرفته شود و زمانی که سویا تغییر رنگ داد و کمی سرخ شد زردچوبه را اضافه کنید و مجدد تفت دهید.

مرحله سوم: تهیه سویا طعم دار

برای این این که سویا مزه ی گوشت دهید یک عصاره مرغ پورد کنید و روی مواد بریزید و تفت دهید و در ادامه ادویه کاری و فلفل سیاه و کمی نمک را اضافه کنید و می توانید در این مرحله از پودر گوجه فرنگی یا پوره گوجه فرنگی استفاده کنید و زمانی که همه مواد آماده شد می توانید کمی رب اضافه کنید و تفت دهید به همین راحتی سویا شما حاضر شده است نوش جان.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کتلت سویا

 

فوت و فن های دستور پخت کتلت سویا

  1. افزودن ادویه ها مختلف باعث می شود سویا طعم خوبی به خود بگیرید.
  2. بعضی ها سویا را بعد از خیس کردن می جوشند و بعد آبکش می کنند و بسته بندی می کنند.
  3. افزودن عصاره دلخواه است.
  4. اگر می خواهید سویا را بجوشانید و بعد مصرف کنید کمی آبلیمو اضافه بزنید سپس آبکش کنید.

 

همچنین ببینید:  خواص سویا خشک + مضرات آن

از
6
دیدگاه