طرز تهیه سوسیس سوخاری خانگی ساده و عالی بدون شیر و پنیر

دستور پخت سوسیس سوخاری

طرز تهیه سوسیس سوخاری

 

سوسیس سوخاری یکی از انواع سوخاری ها می باشد که بسیار ساده و خوشمزه است و یک ایده ناب برای پذیرایی و مهمانی می باشد که می توانید به آسانی این سوسیس سوخاری را در کنار سینی مزه یا در تولدها در کنار دیگر غذاها تهیه و سرو کنید. این سوسیس سوخاری می تواند یک فینگرفود خوشمزه و جذاب نیز باشد که با سس های مختلف می توانید میل کنید با استفاده از سیخ چوبی آن را به سیخ بزنید و با گوجه گیلاسی و زیتون تزئین کنید. اما سوسیس سوخاری یک فینگرفود بسیار راحت و فوری است که شما می توانید از سوسیس دلخواه با درصد مختلف برای تهیه سوسیس سوخاری استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوسیس سوخاری خانگی بدون شیر و پنیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سوسیس سوخاری

 • سوسیس ۴ عدد
 • آرد ۵ ق غذا خوری
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • آب ۱ پیمانه
 • پودر سوخاری ۱ پیمانه
 • بیکینگ پودر ۱/۲ ق چای خوری
 • نمک ۱ ق چای خوری
 • فلفل سیاه، پودر سیر به مقدار لازم

طرز تهیه سوسیس سوخاری خانگی بدون شیر و پنیر

مرحله اول: آماده سازی سوسیس

ابتدا سوسیس ها را پوست بگیرید و از وسط به دو نیم کنید و یا می توانید به صورت درسته آن را سوخاری کنید ولی برای مهمانی بهتر است با توجه به سوسیس انتخابی ۲ یا سه برش مساوی بزنید و آنها را داخل سیخ چوبی یا خلال دندان بزنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

داخل یک کاسه آرد الک شده را به همراه ادویه ها و نمک و بیکینگ پودر بریزید و هم بزنید حالا تخم مرغ و آب را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شود غلظت مواد باید مانند ماست باشد نه خیلی شل نه خیلی سفت شما می توانید آب را کم کم بریزید تا جایی که خمیر به غلظت برسد.

مرحله سوم: سوخاری کردن سوسیس

پودر سوخاری را داخل یک کاسه بریزید و مواد فوق را داخل یک لیوان ریخته تا راحت تر بتوانید سوسیس ها را داخل مواد بزنید حالا سوسیس ها را با کمک سیخ چوبی داخل مواد آردی زده و تکان دهید تا اضافی مواد ریخته شود سپس در پودر سوخاری بغطانید شما می توانید قبل از اینکه سوسیس ها را داخل مواد آردی بزنید با کمک پنیر ورقه ای بپوشانید تا سوسیس پنیری سوخاری داشته باشید.

مرحله چهارم: سرخ کردن سوسیس سوخاری

داخل یک شیرجوش روغن ریخته تا داغ شود سپس سوسیس های سوخاری شده را داخل روغن با حرارت ملایم قرار دهید تا سوسیس ها پخته و سوخاری شود سپس داخل سینی قرار دهید و با سس دلخواه سرو کنید نوش جان.

نکات کلیدی در تهیه سوسیس سوخاری ساده

 1. می توانید بجای شیر از آب استفاده کنید.
 2. شما می توانید از پودر سوخاری دانه درشت یا پولکی یا ساده استفاده کنید.
 3. باید سوسیس سوخاری با حرارت کم مغز پخت شود.
 4. می توانید از هر نوع پنیری برای رول کردن سوسیس ها استفاده کنید که بهترین گزینه پنیر ورقه ای می باشد.

همچنین ببینید  

از
8
دیدگاه