طرز تهیه پنیر سوخاری خانگی ساده به روش رستورانی با پنیر موزارلا

پنیر سوخاری

 

یک میان وعده جذاب و یا یک پیش غذای بسیار خوشمزه می باشد که با پنیر موزارلا تهیه می شود. پنیر سوخاری یکی از غذاهای مورد علاقه مردم برزیل و جمهوری دومنیکن است و در بعضی کشورها مانند قبرس به عنوان صبحانه نیز میل می شود. پنیر سوخاری را در واقع با پودر سوخاری کاور می کنند و در روغن داغ سرخ می کنند. این سوخاری طرز تهیه آسانی دارد و شما می توانید آن را در منزل تهیه کنید مطمئن باشید بچه ها بشدت عاشق پنیر سوخاری خواهند شد. پنیر سوخاری با رویه ترد و با سس تند سرو می شود و بافت بی نظیر، نرم و خوبی دارد و می توانید در کنار فست فودهای دیگر نیز استفاده کنید. واقعا فینگرفودها غذاهای راحت و ساده و پر تنوعی می باشند که ما را از غذاهای تکراری دور می کنند. امروز در پارسی دی پنیر سوخاری خانگی ساده به روش رستورانی و بسیار خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

پنیر موزارلا رشته ای۲۰۰ گرم
تخم مرغ۳ عدد
آرد سفید۱ پیمانه
پودر سوخاری۱ پیمانه
فلفل سیاه و پودر سیربه مقدار لازم

طرز تهیه پنیر سوخاری خانگی با پنیر موزارلا

مرحله اول: آماده سازی

تخم مرغ ها را به همراه فلفل سیاه و پودر سیر خوب با چنگال هم بزنید تا از لختگی خارج شود. داخل یک کاسه دیگر آرد سفید ریخته و داخل یک کاسه دیگر پودر سوخاری بریزید (می توانید از پودر سوخاری پانکو نیز استفاده کنید).

مرحله دوم: تهیه پنیر سوخاری

پنیر را ابتدا در آرد سفید بغلطانید تا رطوبت پنیر گرفته شود و پنیر به تخم مرغ بچسبد سپس داخل مخلوط تخم مرغ فرو کنید و در انتها در پودر سوخاری بزنید و کاملا پنیر را با پودر سوخاری کاور کنید سپس دوباره در تخم مرغ و پودر سوخاری بزنید در واقع مرحله آخر را دو بار تکرار کنید تا پودر سوخاری کاملا بچسبد و در حین سرخ شدن جدا نشود.

مرحله سوم: سرخ کردن پنیر سوخاری

داخل یک شیر جوش روغن مخصوص سرخ کردنی ریخته و اجازه دهید تا کاملا داغ شود یکی از مهم ترین نکته پنیر سوخاری همین داغ بودن روغن است سپس پنیر های سوخاری را دانه دانه داخل روغن سرخ کنید و روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود سپس به همراه سس تند و یا کچاپ میل کنید.

فوت و فن های دستور پخت پنیر سوخاری رستورانی

  1. اگر روغن سرد باشد یا به اندازه کافی داغ نشده باشد مواد سوخاری از پنیر جدا می شود.
  2. حتما میزان روغن به اندازه ای باشد که پنیر سوخاری در آن غوطه ور باشد.
  3. به جای پنیر موزارلا رشته ای می توانید از توپی هم استفاده کنید و به ابعاد دلخواه برش بزنید.
  4. پنیر موزارلا حتما باید تازه باشد و یخ زده نباشد در غیر این صورت پنیر کش نمیاد.
  5. پنیر سوخاری را حتما به صورت داغ سرو کنید چون در صورت سرد شدن دیگر کش نمیاد.
  6. می توانید پنیر سوخاری را آماده کنید و در فریزر داشته باشید که هر موقع دوست داشتید در روغن سرخ کنید.
  7. حرارت را بعد از داغ شدن روغن کم کنید و اجازه دهید پنیر با شعله آرام ذوب شود اگر حرارت بالا باشد مواد سوخاری می سوزد در حالی که پنیر هنوز ذوب نشده است.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه