طرز تهیه ساندویچ کباب کوبیده لذیذ و آسان با کره و پوره گوجه فرنگی

طرز تهیه ساندویچ کباب کوبیده

 

یک ساندویچ متفاوت و هیجان انگیز می باشد. کمتر کسی پیدا می شود که کباب کوبیده دوست نداشته باشد. این ساندویچ خوشمزه که با نان تافتون پیتا سرو می شود فوق العاده می باشد و بهتر است آن را دور فویل بپیچانید سپس سرو کنید. ساندویچ کباب بسیار مجلسی و متفاوت است و خیلی ساده و راحت است. می توانید این ساندویچ را در مدت زمان کوتاه تهیه کنید. پیشنهاد ویژه برای علاقه مندان کباب کوبیده و نان تازه و ریحان هستند و این طرز پخت همراه با سس مخصوص سرو می شود که مزه این غذا را دو چندان کرده است. به دلخواه می توانید خودتان در منزل کباب کوبیده را تهیه کنید و یا از بیرون تهیه و این ساندویچ را آماده کنید. امروز قصد داریم در پارسی دی طرز تهیه ساندویچ کباب کوبیده  با کره را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم

کباب کوبیده۴ عدد
پیاز۲ عدد
نان تافتون۱ بسته
گوجه۳ عدد
سیر۳ حبه
کره۲۰۰ گرم
زعفران دم کرده۱/۳ پیمانه
لیموی تازه۳ عدد
ریحان۱۰۰ گرم
نمک، فلفل سیاه زیره و آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه ساندویچ کباب کوبیده با سس مخصوص

مرحله اول: آماده سازی سس

ابتدا گوجه ها و سیر را بشورید و به سیخ بزند و کبابی کنید. تا زمانی که گوجه ها کبابی شود، یک عدد پیاز را بشورید و نگینی خرد کنید و در مقداری روغن سرخ کنید تا طلایی شود. گوجه ها را از سیخ در بیاورید و پوست آن ها را بگیرید و با سیر له کنید. سپس آن ها را به پیاز داغ اضافه کنید. نمک و زیره و آویشن را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. حرارت را ملایم کنید تا آب گوجه کم شود. در آخر آبلیموی تازه، کره و زعفران دم کرده را به مواد اضافه کنید. و بعد از ۳ دقیقه شعله را خاموش کنید و سس را کنار بزارید.

مرحله دوم: آماده سازی ساندویچ

در این مرحله می توانید کباب کوبیده آماده تهیه کنید یا کباب تایه ای در خانه تهیه کنید. سپس در کاسه ای مقداری کره ذوب شده و زعفران و مقدار کمی آبلیمو تازه را باهم مخلوط کنید. سپس با قلم مو مخصوص آشپزی، مخلوط را روی کباب ها بکشید و آغشته کنید.

مرحله سوم: رول کردن ساندویچ

یک سیخ کباب کوبیده را در وسط یک عدد نان تافتون قرار دهید و کنار آن سس از قبل آماده کرده را بریزید. در کاسه مناسب مقداری پیاز را حلقه حلقه کرده، ریحان همراه سماق و لیمو تازه مخلوط کنید و روی کباب ها بریزید. نان را به صورت ساندویچ بپیچید و دور ساندویچ کاغذ ساندویچ یا فویل بپیچید و از وسط نصف کنید. ساندویچ کباب کوبیده آماده است نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت ساندویچ کباب کوبیده با کره

  1. از نان های دیگر برای تهیه این ساندویچ می توانید اضافه کنید.
  2. می توانید از خیار شور استفاده کنید.
  3. می توانید از ترشی کلم قرمز داخل ساندویچ استفاده کنید.
  4. می توانید کباب کوبیده به سیخ زده و آماده تهیه کنید و خودتان رو منقل کباب کنید.

همچنین ببینید

از
2
دیدگاه