طرز تهیه کباب کوبیده خانگی در فر گاز به صورت مجلسی و خوشمزه

طرز تهیه کباب کوبیده در فر

کباب کوبیده یکی از محبوب ترین کباب های ایرانی است که به دلیل همین محبوبیت روش های پخت فراوانی هم دارد. پختن کباب کوبیده در فر یکی از انواع روش های پخت کباب کوبیده است که برای تهیه کباب کوبیده خانگی بسیار مناسب و آسان است.در این روش شما خیلی فوری می توانید یک کباب کوبیده خوشمزه و مجلسی در منزل تهیه کنید. در این روش پخت می توانید از برخی سبزیجات مانند فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی ، فلفل سبز  و سیب زمینی هم در کنار کباب کوبیده خود استفاده کنید.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب کوبیده در فر تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب کوبیده در فر با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیاز متوسط۲ عدد
فلفل سبز کبابی۴ عدد
دنبه گوسفندی۵۰ گرم
گوجه فرنگی متوسط۴ عدد
گوشت گوسفندی یا گوشت گوساله۶۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب کوبیده

1مرحله اول: مخلوط کردن مواد

برای تهیه کباب کوبیده در فر ابتدا گوشت را به همراه دنبه دو بار چرخ کنید و داخل یک کاسه مناسب بریزید. در مرحله بعدی پیازها را با رنده ریز رنده کنید و به کاسه حاوی گوشت چرخ کرده اضافه کنید. مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و مایه کوبیده را ورز دهید.مایه کوبیده را ۵ دقیقه ورز دهید تا یکدست و منسجم شود. در صورت تمایل می توانید مقداری زعفران دم کرده هم به مایه کوبیده خود اضافه کنید. پس از ورز دادن مایه کوبیده درب کاسه را با سلفون ببندید و آنرا به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.

2مرحله دوم: پهن کردن مواد

فر را با درجه ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود سپس پس از گذشت یک ساعت کاسه حاوی مایه کوبیده را از یخچال خارج کنید. در سینی فر یک فنجان آب بریزید سپس از مایه کوبیده با دست برداید و به شکل کوبیده در سینی فر حالت دهید.

3مرحله سوم: پخت

در صورت تمایل می توانید کوبیده را با سیخ چوبی هم تهیه کنید. پس از اینکه مایه کوبیده را در سینی فر قرار دادید گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کنید و به همراه فلفل ها در سینی فر قرار دهید. سینی فر را داخل فر قرار دهید تا کباب کوبیده آماده شود.توجه داشته باشید که باید آب درون سینی به طور کامل تبخیر شود و کباب ها به روغن بیفتند سپس کباب ها را از فر خارج کنید. در زمان پخت می توانید کباب ها را چند بار بر گردانید تا به صورت یکدست تر بپزند. در پایان کباب کوبیده را به همراه برنج سرو کنید.

همچنین ببینید

از
43
دیدگاه