طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ مجلسی مخلوط کوبیده مرغ و گوشت

طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ

کباب کوبیده دو رنگ یکی از انواع مدل های کباب کوبیده است که در واقع مخلوطی از کباب کوبیده معمولی با کباب کوبیده مرغ است. این کباب به دلیل ظاهر زیبایش بیشتر برای مراسم های مهم و خاص تهیه می شود.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کباب کوبیده دو رنگ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقداری کمتر یا بیشتری کباب کوبیده دو رنگ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی کباب کوبیده دو رنگ با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

پیاز بزرگ۲ عدد
گوجه فرنگی۴ عدد
سینه مرغ۵۰۰ گرم
دنبه گوسفندی۵۰ گرم
گوشت گوسفندی۵۰۰ گرم
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب کوبیده دو رنگ

1مرحله اول: مزه دار کردن گوشت

ابتدا گوشت مرغ را به همراه دنبه گوسفندی دو بار چرخ کنید و در یک کاسه مناسب بریزید. در ادامه یکی از پیازها را رنده کنید و پس از گرفتن آبش به کاسه حاوی گوشت مرغ اضافه کنید. در ادامه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زعفران اضافه کنید.مواد را خوب ورز دهید تا کاملا یکدست و منسجم شوند. پس از اینکه مایه کوبیده مرغ آماده شد روی درب کاسه یک سلفون بکشید و آنرا به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید. در ادامه گوشت گوسفندی را هم دو بار چرخ کنید.

2مرحله دوم: استراحت مواد

سپس داخل یک کاسه دیگر بریزید ، در ادامه پیاز باقیمانده را رنده کنید و پس از گرفتن آبش به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. مقداری نمک ، فلفل سیاه و زعفران اضافه کنید و مواد را به خوبی ورز دهید تا یکدست و منسجم شوند.پس از اینکه مایه کباب کوبیده معمولی آماده شد روی کاسه یک سلفون بکشید و  آنرا به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید. پس از گذشت یک ساعت مایه های کوبیده را از یخچال خارج کنید و برای سیخ کردن آماده کنید.

3مرحله سوم: سیخ زدن

ابتدا دست خود را با آب سرد خیس کنید و نصف سیخ را با مایه کوبیده مرغ بپوشانید سپس نصف دیگر سیخ را با مایه کوبیده معمولی بپوشانید. به همین ترتیب تمام مایه کوبیده را سیخ کنید. در این مرحله می توانید به سلیقه خود کوبیده ها را با مدل های مختلف سیخ کنید.پس از اینکه سیخ کردن کوبیده ها به اتمام رسید آنها را به مدت ۱ ساعت دیگر در یخچال قرار دهید. در همین حین منقل ذغال را آماده کنید و توجه داشته باشید که حتما ذغال ها به صورت یکدست روشن شده باشند.

4مرحله چهارم: تهیه کباب

ذغال های خام علاوه بر اینکه باعث می شوند کباب کوبیده بوی دود بگیرد برای سلامتی نیز مضر هستند. پس از آماده شدن ذغال ها گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کنید و به سیخ بکشید. در پایان کوبیده ها را پس از گذشت یک ساعت از یخچال خارج کنید.روی منقل بچینید و کمی باد بزنید تا کباب ها خودشان را بگیریند سپس آنها را بچرخانید تا به طور یکدست بپزند. در مراحل پایانی پخت کباب ها گوجه فرنگی ها را هم روی منقل قرار دهید تا کباب شوند. در پایان کباب را به همراه برنج زعفرانی یا نان سرو کنید.

همچنین ببینید

از
46
دیدگاه