طرز تهیه ساندویچ بادمجان و قارچ بسیار خوشمزه و ساده با پنیر فتا

طرز تهیه ساندویچ بادمجان

 

یکی از ساندویچ های نوستالژیک ما می باشد که بسیار ساده و خوشمزه می باشد و برای افراد گیاه خوار نیز بسیار مناسب است. ساندویچ بادمجان در سراسر دنیا محبوب است برای تهیه این ساندویچ نیازی به گوشت و مرغ نیست و شما به دلخواه می توانید داخل این ساندویچ پنیر گودا یا ورقه ای استفاده کنید. ساندویچ بادمجان بسیار مقوی و مفید بوده است زیرا بسیار کم کالری بوده و برای افراد در رژیم غذایی بسیار مناسب است، بادمجان برای افراد کم خون نیز بسیار مفید است، برای رفع التهاب روده نیز می تواند تاثیر بگذارد. شما می توانید از نان همبرگر یا نان ساندویچی یا حتی لواش نیز این غذای خوشمزه را تهیه کنید. ساندویچ بادمجان یک وعده غذایی کامل است که می توانید برای وعده نهار یا شام تهیه کنید. امروز در پارسی دی ساندویچ بادمجان و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

بادمجان۵ عدد
پنیر فتا۱/۲ پیمانه
سیر۳ حبه
قارچ۵ عدد
سس مایونز۱/۴ پیمانه
ریحان تازه۱/۲ پیمانه
گوجه فرنگی۲ عدد
نان همبرگربه مقدار لازم

طرز تهیه بادمجان پارمسان سوخاری خوشمزه و مجلسی به روش ایتالیایی

طرز تهیه ساندویچ بادمجان و قارچ

مرحله اول: آماده سازی بادمجان و قارچ

ابتدا بادمجان ها را پوست گرفته و حلقه برش بزنید سپس داخل به مدت ۳۰ دقیقه داخل محلول آب و نمک قرار داده تا تلخی بادمجان ها گرفته شود. قارچ ها را نیز خوب بشورید سپس اسلایس کنید و داخل آبکش گذاشته تا خشک شود.

مرحله دوم: سرخ کردن بادمجان

برای تهیه بادمجان ها می توانید با قلمو مقداری ماست روی بادمجان ها بزنید تا روغن کمتری جذب کند تا ساندویچ روغنی نداشته باشید و مطمئن باشید در طعم و مزه بادمجان هیچ تاثیری ندارد سپس بادمجان ها را داخل روغن داغ سرخ کنید و روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی آن کشیده شود یا می توانید بادمجان ها را تابه گریل رژیمی سرخ کنید تا روغن کمتری مصرف شود و یا در هواپز نیز می توانید سرخ کنید.

مرحله سوم: آماده سازی مخلفات ساندویچ

ریحان ها را شسته و کنار بگذارید. گوجه ها را به صورت حلقه ای برش بزنید. داخل یک کاسه سس مایونز را ریخته و سیر رنده شده را اضافه کنید و هم بزنید. پنیر را نیز به ابعاد کوچک تر برش بزنید.

مرحله چهارم: تهیه ساندویچ بادمجان گریل و قارچ

نان را از وسط به دو نیم کنید و روی نان مقداری سس مایونز با سیر بزنید و چند ورقه بادمجان و ریحان و گوجه و پنیر و قارچ روی لایه ها قرار دهید و نان دیگر را روی مواد بگذارید به همین راحتی ساندویچ بادمجان ما حاضر است می توانید به دلخواه ساندویچ آماده شده را روی دستگاه گریل بگذارید تا نان کمی برشته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ساندویچ بادمجان با قارچ

  1. می توانید به دلخواه سبزیجات دیگر به این ساندویچ اضافه کنید.
  2. می توانید در بین لایه ها پنیر ورقه ای بگذارید.
  3. اگر طعم و مزه سیر را دوست ندارید از پودر سیر نیز می توانید استفاده کنید.
  4. بادمجان ها را خوب آبکشی کنید تا نمک اضافی آن برود.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه