طرز تهیه جوجه حلزونی مجلسی و خوشمزه با سیخ چوبی در فر و ماهیتابه

دستور پخت جوجه حلزونی

طرز تهیه جوجه حلزونی

 

جوجه حلزونی یکی از جوجه کباب های بسیار خوشمزه و راحت است که می توانید برای یک روز تعطیل در کنار خانواده تهیه کنید. جوجه حلزونی روش پخت ساده ای دارد و شما می توانید از فیله یا سینه مرغ استفاده کنید و مرغ حلزونی به سیخ بزنید و داخل تابه سرخ کنید و یا می توانید در فر قرار دهید و یا حتی اگر طبیعت هستید این جوجه خوشمزه را روی زغال سرخ کنید و به همراه یک پلو زعفرانی خوشمزه سرو کنید. اگر به طعم های کباب ها و انواع آن علاقه دارید بهتر است برای تنوع جوجه حلزونی را در خانه تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه جوجه حلزونی در قر و تابه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه جوجه حلزونی رستورانی

 • سینه مرغ ۱ عدد
 • زعفران دم کرده به مقدار لازم
 • پیاز ۱ عدد بزرک
 • فلفل دلمه ۱ عدد
 • ماست ۳ ق غذا خوری
 • روغن زیتون ۱ ق غذا خوری
 • گوجه رنده شده ۱ عدد
 • نمک، فلفل سیاه، تخم گشنیز، پاپریکا به مقدار لازم

طرز تهیه جوجه حلزونی در ماهیتابه و فر با سیخ چوبی

مرحله اول: آماده سازی مرغ

سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت نواری برش بزنید. می توانید از فیله مرغ استفاده کنید و آن را از وسط به دو قسمت کنید و به صورت طولی برش بزنید. سیخ های چوبی را داخل آب سرد قرار دهید تا در حین سرخ شدن نسوزد.

مرحله دوم: مرینت کردن

جوجه های خرد شده را به همراه زعفران دم کرده غلیظ خوب ماساژ دهید تا زعفران به خورد مرغ برود. پیاز را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید و به همراه فلفل دلمه خرد شده و گوجه رنده شده و ماست و روغن زیتون و ادویه ها اضافه کنید و مواد را خوب ورز دهید تا مزه ها به خورد مرغ برود و بعد جوجه ها را داخل یخچال قرار دهید و برای ۲ الی ۳ ساعت بگذارید تا مزه دار شود.

مرحله سوم: به سیخ زدن جوجه حلزونی

حالا سیخ های چوبی را از آب خارج کنید و مرغ های مزه دار شده را از مواد مرینت جدا کنید و بعد مرغ را به شکل حلزونی بپچید و داخل سیخ بزنید و همه کار را با توجه به اندازه سیخ انجام دهید و سیخ های جوجه را روی تابه از قبل گرم شده با کمی روغن قرار دهید و سرخ کنید.

مرحله چهارم: پخت جوجه حلزونین

جوجه ها را داخل تابه بچرخانید تا همه آن سرخ و طلایی شود، به دلخواه می توانید روی جوجه در حال پخت کمی زعفران یا کره بریزید. برای پخت در فر نیز باید جوجه حلزونی را دخل سینی فر چرب شده قرار دهید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه جوجه حلزونی رستورانی و مجلسی در خانه

 1. می توانید از سس مایونز نیز استفاده کنید.
 2. ماست باعث نرم شدن بافت جوجه حلزونی می شود.
 3. برای فر های برقی و توستر دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید و مداوم چک کنید تا خشک نشود و آبدار بماند.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه