طرز تهیه کباب تابه ای سیخی چوبی خوشمزه و مجلسی با گوشت چرخ کرده

کباب تابه ای سیخی

یکی از خوراک های بسیار خوشمزه و سنتی ایرانی که همراه با برنج زعفرانی طعمی بی نظیر خواهد داشت. همه ما کباب تابه ای را حتما یکبار در منزل درست کرده ایم می توان گفت یکی از آسان ترین غذاها در زمانی می باشد که فرصت کافی برای تهیه غذا ندارید کباب تابه ای سیخی هم بسیار خوشمزه و هم مجلسی می باشد شما برای تهیه این غذا به سیخ چوبی یا سیخ های کوچک فلزی که در تابه های دو طرفه به راحتی جا می شود باید استفاده کنید. مهم ترین نکته کباب تابه ای یا همان کباب دیگی ادویه های استفاده شده در آن و مهم ترین مرحله ورز دادن و استراحت کردن گوشت است که به شما کمک می کند یک کباب خوشمزه و بدون وا رفتگی داشته باشید سعی کنید از گوشت با چربی استفاده کنید یعنی برای ۱ کیلو گوشت ۲۰۰ گرم چربی در نظر بگیرید یا از گوشت قلوه گاه گوسفند نیز استفاده کنید. امروز در پارسی دی کباب تابه ای سیخی مجلسی با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده۵۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
سیر۲ حبه
کرهبه مقدار لازم
زعفرانبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاه، ادویه کاری، سماق، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب تابه ای سیخی مجلسی با گوشت چرخ کرده

1مرحله اول : آماده سازی مواد

گوشت چرخ کرده را اگر در فریرز هست قبل از شروع کار بیرون بیاورید تا یخش کاملا آب شود داشتن یخ در گوشت باعث شل شدن کباب می شود می توانید برای تسریع در کارها ۱ دقیقه با قدرت ۱۰۰% در ماکرفر قرار دهید تا یخ گوشت آب شود.پیاز ها را شسته و پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و مهم ترین مرحله کباب تایه ای همین گرفتن آب پیاز است آن را خوب فشار دهید.

2مرحله دوم : مخلوط کردن مواد و وزن دادن

گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز و سیر های پوست گرفته و کمی زعفران غلیط و تمام ادویه ها مخلوط کنید و خوب ورز دهید تا گوشت منسجم شود شما برای ورز دادن می توانید ۱۰۰ بار گوشت را به ظرف بکوبید تا منسجم تر شود یا از دستگاه غذاساز با تیغه خمیرزن استفاده کنید و خوب هم بزنید بعد از اینکه گوشت شما منسجم شد آن را داخل کاسه گذاشته و روی آن را سلفون بکشید و بمدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند و به اصطلاح گوشت بیات شود.

3مرحله سوم : آماده سازی کباب تابه ای سیخی

سیخ های چوبی را نیم ساعت در آب قرار دهید تا در هنگام سرخ شدن نسوزد حالا از ماده کباب تابه ای روی بردارید و روی سیخ ها بزنید و خوب با دسست به آن شکل دهید و برای ۱۰ دقیقه در فریرز قرار دهید.

4مرحله چهارم : سرخ کردن کباب تابه ای سیخی

داخل یک تابه نچسب مقداری روغن ریخته تا داغ شود سپس کباب های سیخ زده را داخل روغن داخل قرار دهید و با حرارت کم اجازه دهید تا پخته شود در ابتدای پخت گوشت آب انداخته سپس شروع به سرخ شدن می کند سیخ ها را برگردانید تا همه جای کباب سرخ شود در انتهای پخت کره را به قطعات کوچکتر خرد کنید و روی کباب ها بزنید. کباب تابه ای سیخی ما حاضر است در کنار آن گوجه را نیز کباب کنید و به همراه برنج میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب تابه ای سیخی

  1. در زمان که گوشت را به سیخ های چوبی می زنید می توانید دست خود را مرطوب کنید تا گوشت به دست نچسبد و یا می توانید آب پیاز را نگه دارید و دست های خورد به آن بزنید و با آن فرم دهید.
  2. اگر احساس کردید ماده کباب شما شل شد کمی آرد نخودچی به آن بزنید.
  3. می توانید سیخ های چوبی را داخل سینی فر گذاشته و در فر تهیه کنید.
  4. اگر طعم سیر را دوست ندارید می توانید حذف کنید.

همچنین ببینید 

از
20
دیدگاه