طرز تهیه لواشک زرشک خانگی ترش با زرشک تازه و خشک در فر و آفتاب

لواشک زرشک

 

لواشک ها از انواع میوه ها تهیه می شوند شما می توانید میوه ها را باهم ترکیب کنید و یا به تنهایی با میوه دلخواه خود یک لواشک خوشمزه تهیه کنید. لواشک ها را می توانید بنا به ذائقه خود ترش یا شیرین تهیه کنید. لواشک زرشک طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید با میوه های دیگر یا به تنهایی این لواشک را تهیه و آماده کنید. برای خشک کردن می توانید از فر کمک بگیرید تا در زمان کمتری لواشک خشک شود و یا می توانید مقابل آفتاب قرار دهید و بعد از چند روز بسته به ضخامت لواشک ها آن ها را خشک کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه لواشک زرشک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

زرشک تازه۱ کیلوگرم
آب۱ لیوان
نمکبه مقدار لازم
شکردر صورت دلخواه

طرز تهیه لواشک زرشک

مرحله اول: آماده سازی

شما می توانید از زرشک تازه یا خشک استفاده کنید. اگر از زرشک خشک استفاده می کنید می توانید آن را داخل یک کاسه ریخته و با آب بگذارید تا کاملا خیس بخورد و دانه های زرشک حسابی نرم شود و اگر می خواهید از زرشک تازه استفاده کنید آن را تمیز کنید و داخل لگن ریخته و حسابی بشورید و داخل آبکش قرار دهید.

مرحله دوم: پخت مواد

زرشک تازه را به همراه آب داخل قابلمه بریزید (زرشک خشک دیگر نیازی به اضافه کردن آب مجدد ندارد و با همان آبی که خیس خرده داخل قابلمه بریزید) قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و با شعله ملایم بگذارید تا بجوشد و بگذارید تا چند قل بزند و زرشک ها حسابی نرم و له شوند.

مرحله سوم: میکس کردن

وقتی مواد چند جوش زد از روی حرارت بردارید و می توانید با کمک گوشتکوب برقی یا مخلوط کن یا غذاساز مواد را میکس کنید تا پوره شود و بعد نمک را اضافه کنید و مواد را بچشید و اگر دوست دارید کمی شکر برای تعادل در مزه ها اضافه کنید . کف یک سینی بزرگ را با سلفون یا نایلون بپوشانید و بهتر است کمی روی نایلون را با روغن چرب کنید و مواد را روی سینی بریزید.

مرحله چهارم: خشک شدن

در ادامه باید سینی را مقابل آفتاب قرار دهید و برای چند روز بگذارید تا خشک شود و به دلخواه می توانید کمی زرشک نیز روی لواشک ها بپاشید. می توانید سینی را در فر قرار دهید و با کمترین حرارت فر خود زمان دهید تا آب اضافه تبخیر شود به همین راحتی نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت لواشک زرشک

  1. می توانید از آلبالو یا آلو نیز در تهیه این لواشک استفاده کنید.
  2. بسته به ضخامت موادی که داخل سینی می ریزید ممکن زمان خشک شدن متفاوت باشد.
  3. مدت زمان خشک شدن در فر ۲۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه متفاوت است و بعد از خارج کردن از فر در دمای محیط بگذارید و بعد رول کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه