طرز تهیه کیک شکلاتی آلمانی حرفه ای و خوشمزه در خانه به روش اصلی

دستور پخت کیک شکلاتی آلمانی

طرز تهیه کیک شکلاتی آلمانی

 

کیک شکلاتی آلمانی یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه کیک شکلاتی به روش آلمانی می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این کیک با فیلینگ خامه و موز تهیه می شود و شما می توانید وسط کیک را بعد از پخت برش بزنید و یک حفره ایجاد کنید و موز را به صورت درسته و به همراه خامه قرار دهید و تکه ای روی کیک را قرار دهید و با سس شکلاتی سرو کنید. ریشه تهیه این کیک را می توان به سال ۱۸۵۲ نسبت داد  و سرانجام در ۳ ژوئن ۱۹۵۷ دستور تهیه کیک شکلاتی آلمانی در اخبار صبح دالاس منتشر شد. این کیک در آلمان بسیار محبوب می باشد و دستور تهیه آن در آلمان جنوبی و اتریش و سوسیس تهیه می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک شکلاتی آلمانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتی آلمانی

 • کره ۱۲۵ گرم
 • تخم مرغ ۴ عدد
 • شیر ۵ ق سوپ خوری
 • آرد ۱۷۵ گرم
 • پودر کاکائو ۲۵ گرم
 • بیکینگ پودر ۳ ق چای خوری
 • شکر ۱۲۵ گرم
 • موز و خامه قنادی به مقدار لازم

طرز تهیه کیک شکلاتی آلمانی بسیار خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. سپس زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود. آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید.

مرحله دوم: هم زدن زرده و سفیده

سفیده را داخل کاسه ریخته و با همزن برقی بزنید و زمانی که کف کرد باید نیمی از شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا جایی که سفیده فرم بگیرد و زمانی که کاسه را برعکس کنید از ظرف بیرون نریزید، سفیده ها را در یخچال قرار دهید تا خنک باقی بماند. کره را به همراه مابقی شکر بزنید تا کرمی رنگ و حجیم شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه زرده ها را دانه دانه اضافه کنید و هم بزنید و با افزودن زرده آخر باید وانیل را اضافه کنید و مواد را در حد مخلوط شدن هم بزنید. مخلوط آرد تهیه شده را روی مواد الک کنید و با لیسک یا دور کند همزن برقی بزنید تا مخلوط شود. سفیده را از یخچال خارج کنید و به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید به صورت دورانی هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک شکلاتی آلمانی

یک قالب به قطر ۲۳ سانت را کمی چرب کنید و مواد را داخل قالب ریخته و قالب را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و برای ۳۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا کیک پخته شود. بعد از خنک شدن کیک باید آن را از قالب خارج کنید و داخل ظرف مورد نظر قرار دهید و حالا با کمک چاقو به فاصله ۱ الی ۲ سانت از لبه ها فاصله دهید و وسط کیک را با قاشق خالی کنید، کیک خالی شده را خرد کنید تا در انتها روی کیک بریزید.  سپس خامه را فرم دهید و موز ها را پوست بگیرید و داخل کیک که خالی کردید قرار دهید و بعد خامه را روی موز قرار دهید و سطح آن را صاف کنید و در نهایت کیک های که خرد کردید روی آن بریزید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک شکلاتی آلمانی با موز و خامه

 1. می توانید کیک را از وسط برش بزنید و مواد فیلنگ را داخل آن قرار دهید.
 2. برای پخت در فر برقی باید دمای را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
 3. می توانید به خامه گردو و شکلات چیپسی نیز اضافه کنید.

همچنین ببینید  

از
3
دیدگاه