طرز تهیه کیک شکلاتی نارگیلی با پف زیاد، ساده و خوشمزه در فر

طرز تهیه کیک شکلاتی نارگیلی

 

یکی از کیک های فوق العاده خوشمزه و مجلسی می باشد که می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید. طعم این کیک به دلیل رویه نارگیلی بسیار متفاوت و خوشمزه است. بهتر است این کیک را در قالب گرد و مسطح تهیه کنید. کیک های شکلاتی جزء دسته پر طرفدارترین ها می باشد که همه افراد آن را دوست دارند و ترکیب آن با پودر نارگیل فوق العاده خوشمزه می شود. شما می توانید کیک شکلاتی نارگیلی در واقع دو بار باید پخته شود بدین صورت که یک بار اصل کیک باید تهیه شود سپس رویه روی کیک ریخته می شود و مجدد داخل فر قرار می گیرد. پس اگر دوست دارید طعم جدیدی از کیک شکلاتی را تجربه کنید این پست را دنبال کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک شکلاتی نارگیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

تخم مرغ۵ عدد ( ۳ تخم مرغ کامل و ۲ سفیده برای رویه)
شکر۱ پیمانه
شیر۱ پیمانه
روغن مایع۱/۲ پیمانه
پودر کاکائو۲ ق غذا خوری
وانیل۱ ق چای خوری
نمک۱ ق چای خوری
آرد۲.۵ پیمانه
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری
پودر نارگیل۲ ق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه رویه کیک

سفیده تخم مرغ۲ عدد
شکر۱/۲ پیمانه
وانیل۱ ق چای خوری
پودر نارگیل۱۰ ق غذا خوری

طرز تهیه کیک شکلاتی نارگیلی خوشمزه و آسان

مرحله اول: آماده سازی

برای تهیه این کیک به ۵ تخم مرغ نیاز دارید که باید ۳ عدد تخم مرغ کامل را برای خود کیک داخل کاسه بریزید و سفیده و زرده ۲ تخم مرغ دیگر را جدا کنید و زرده ها را به ۳ تخم مرغ کامل اضافه کنید و سفیده ها را برای رویه کنار قرار دهید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم مخلوط کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه ۳ عدد تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه خوب بزنید تا کرمی رنگ و کمی حجیم شود. پودر کاکائو را به روغن مایع اضافه کنید و و هم بزنید. سپس ترکیب روغن مایع و کاکائو را به تخم مرغ اضافه کنید و به مدت ۱ دقیقه در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک و پخت

در ادامه شیر را افزوده و هم بزنید و در انتها مخلوط آرد را اضافه کنید و با لیسک مواد را هم بزنید و در انتها پودر نارگیل را اضافه کنیدو هم بزنید. مایه کیک را داخل قالب کمربندی گرد ریخته و به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود. در همین حین باید مواد رویه کیک را آماده کنید.

مرحله چهارم: تهیه رویه کیک

در ادامه ۲ عدد سفیده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا کمالا حجیم و پفکی شود. سپس به آن وانیل و شکر را اضافه کنید و و در انتها پودر نارگیل را افزوده و مواد را به آرامی فولد کنید. بعد ۳۰ دقیقه که پخت کیک تمام شد از فر خارج کنید و مواد نارگیلی را روی کیک پخش کنید و مجدد با دمای ۱۷۵ درجه به مدت ۳۵ الی ۴۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک شکلاتی با پودر نارگیل

  1. بهتر است از قالب کمربندی استفاده کنید تا خارج کردن کیک راحت تر باشد.
  2. مرحله اول پخت فقط باید ۳۰ دقیقه باشد نه بیشتر.
  3. برای فر های برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.

همچنین ببینید

طرز تهیه کیک شکلاتی نارگیلی با پف زیاد، ساده و خوشمزه در فر
4.3 (86.67%) 3 votes