طرز تهیه اسفناج پلو با گوشت چرخ کرده زعفرانی ساده و سریع

طرز تهیه اسفناج پلو با گوشت چرخ کرده

یکی از پلوهای بسیار راحت و خوشمزه می باشد که از سبزی همه فن حریف اسفناج به همراه گوشت چرخ کرده تهیه می شود و طرز تهیه بسیار آسان و سریعی دارد زیرا از گوشت چرخ کرده استفاده شده و زمان زیادی برای تهیه آن نمی خواهد شما می توانید از اسفناج معمولی یا بیبی اسفناج در تهیه این پلو استفاده کنید و با تهیه یک ته دیگ یا ته چین برای این پلو یک نهار و یا شام خوشمزه تهیه کنید و از خواص خوب اسفناج نیز بهرمند شوید. امروز در پارسی دی اسفناج پلو با گوشت چرخ کرده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده۳۵۰ گرم
پیاز۱ عدد
سیر۲ حبه
اسفناج۵۰۰ گرم
برنج۲ پیمانه
زعفران سابیده شدهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پودرغورهبه مقدار لازم

طرز تهیه اسفناج پلو

1مرحله اول: آماده سازی اسفناج

ابتدا اسفناج ها را پاک کنید سعی کنید زیاد ساقه های اسفناج را نگیرید زیرا مقوی می باشد سپس شسته و به اندازه دلخواه خرد کنید و داخل تابه ریخته و بدون روغن کمی تفت دهید تا اسفناج ها نرم شوند سپس از روی حرارت بردارید.

2مرحله دوم: تفت دادن پیاز و سیر

ابتدا برنج را از قبل با کمی نمک خیس کنید و کنار بگذارید حالا پیاز را پوست گرفته و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا سبک شود سپس سیر پوره شده اضافه کنید و کمی تفت دهید تا عطر سیر بلند شود.

3مرحله سوم: افزودن گوشت و اسفناج

در ادامه گوشت را به پیاز و سیر اضافه کنید و تفت دهید و کمی ادویه و نمک و زعفران سابیده شده روی گوشت ریخته و آن را خوب سرخ کنید و بعد اسفناج پخته شده به گوشت اضافه کنید و کمی تفت دهید بعد از روی حرارت بردارید.

4مرحله چهارم: تهیه اسفناج پلو با گوشت چرخ کرده

در ادامه یک قابلمه آب روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاد سپس برنج خیس خورده را داخل آب ریخته و هم بزنید تا برنج کم کم نرم شود سپس آبکش کنید و ته دیگ مورد نظر را در کف قابلمه قرار دهید و بعد مقداری برنج و بعد کمی از مایه گوشت و اسفناج ریخته و هم بزنید و همین طور لایه ها را تکرار کنید سپس اسفناج پلو را برای ۴۰ دقیقه دم بگذارید در انتها کمی کره یا روغن روی برنج بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت اسفناج پلو با گوشت چرخ کرده

  1. پودر غوره را می توانید از عطاری تهیه کنید طعم ترشی بسیار خوبی به پلو می دهد.
  2. می توانید از مرغ ریش ریش شده نیز استفاده کنید.
  3. اگر از بیبی اسفناج استفاده می کنید نیاز نیست آن را خرد کنید ولی اسفناج معمولی را حتما خرد کنید.
  4. اگر سیر دوست ندارید از کمی پودر سیر استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه