طرز تهیه باقالی پلو با گوشت قلقلی فوق العاده خوشمزه و سریع و راحت

دستور پخت باقالی پلو با گوشت قلقلی 

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت قلقلی

 

باقالی پلو با گوشت قلقلی یکی از پلو های بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد که خیلی زود حاضر می شود و شما می توانید در کمتر از یک ساعت این پلو خوشمزه را تهیه کنید. باقالی پلو با گوشت قلقلی همان طور که مشخص است با گوشت قلقلی تهیه می شود و شما می توانید برای روز های که مهمان سر زده دارید و یا می خواهید تنوع غذایی داشته باشید این پلو را تهیه کنید. برای تهیه پلو می توانید از شوید خشک یا تازه به دلخواه استفاده کنید که این کاملا دلخواه است. بهتر است گوشت چرخ کرده شما ترکیب سردست گوساله و قلوگاه باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه باقالی پلو با گوشت قلقلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه باقالی پلو با گوشت قلقلی

  • گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
  • پیاز ۳ عدد
  • کره و زعفران به مقدار لازم
  • برنج ۳ پیمانه
  • باقالی ۱.۵ پیمانه
  • شوید تازه ۴ ق غذا خوری
  • نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، تخم گشنیز، زردچوبه، پولبیبر به مقدار لازم

طرز تهیه باقالی پلو با گوشت قلقلی و شوید تازه خیلی سریع و راحت

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا برنج را با کمی نمک خیس کنید و کنار قرار دهید. ۲ عدد از پیاز دستور را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را حسابی بگیرید و با گوشت چرخ کرده و ادویه ها خوب ورز دهید تا یکدست شود، سپس از موادبه اندازه دلخواه بردارید و در دست گرد کنید و داخل سینی قرار دهید و برای ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

مرحله دوم: سرخ کردن

بعد از یک ساعت باید گوشت قلقلی را داخل کره و روغن خوب سرخ کنید تا طلایی شود و بعد از تابه خارج کنید. یک پیاز دیگر را بردارید و پوست بگیرید و خلالی خرد کنید و ۱ ق مربا خوری زردچوبه اضافه کنید و تفت دهید تا پیاز خوب سبک و خشورنگ شود وبعد گوشت قلقلی ها را به پیاز اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت گوشت قلقلی

در ادامه باید یک فنجان آب گرم روی مواد بریزید و کمی زعفران دم کرده اضافه کنید و درب تابه را قرار دهید تا با شعله کم پیاز کاراملی و غلیظ شود.

مرحله چهارم: پخت باقالی پلو با گوشت قلقلی

در ادامه باید برنج را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید و زمانی که جوشید باید باقالی تازه را اضافه کنید و هم بزنید و بعد از ۳ ایل ۴ دقیقه برنج را آبکش کنید و بعد شوید تازه ساطوری شده را اضافه کنید و کف قابلمه ته دیگ دلخواه قرار دهید و باقالی پلو را برای ۳۵ دقیقه دم بگذارید و در انتها با گوشت قلقلی سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه باقالی پلو با گوشت قلقلی سریع و خوشمزه و مجلسی

  1. می توانید در انتها کمی کره و زعفران دم کرده به مواد باقالی پلو اضافه کنید.
  2. می توانید از شوید خشک نیز در تهیه باقالی پلو با گوشت قلقلی استفاده کنید.
  3. سس پیازی که گوشت قلقلی داخل آن می باشد باید کاراملی و غلیظ شود.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه