طرز تهیه کاناپ مرغ و سبزیجات فینگر فود خوشمزه، ساده و مجلسی

 

یکی از پیش غذاهای محبوب است که دارای انواع مختلفی می باشد و تنوع آن داخل سینی مزه مانند رنگین کمانی به سفره شما جلوه زیبایی می دهد. کاناپ مرغ ظاهری مانند کلاب ساندویچ ها دارد و تشکیل شده از مواد پروتئینی، سس مایونز و خامه است که بر روی لایه ای از نان سرو می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه کاناپ مرغ را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

سینه مرغ پخته شده۱ عدد
هویج پخته شده۱ عدد
خیارشور ریز خرد شده۵ قاشق غذا خوری
سس مایونز۳ قاشق غذا خوری
ماست خامه ای۲ قاشق غذا خوری
سس خردل۲ قاشق غذا خوری
گردو خرد شده۲ قاشق غذا خوری
جعفری خرد شده۲ قاشق غذا خوری
ذرت۲ قاشق غذا خوری
نان تستبه میزان لازم
نمک، فلفل، پاپریکابه میزان لازم

طرز تهیه کاناپ مرغ

مرحله اول : آماده سازی مواد اولیه

نان تست را به وسیله یک کاتر دایره ای برش دهید و داخل نایلون بگذارید تا خشک نشوند. مرغ ها را داخل غذاساز یا با چرخ گوشت چرخ کنید.

مرحله دوم : آماده سازی سس کاناپ

داخل ظرف مناسبی سس مایونز، سس خردل، ماست و ادوبه ها را ریخته و با هم مخلوط می کنیم اگر خواستید مواد رنگی باشند رنگ مورد نظر را در این مرحله افزوده تا کاملا رنگ در سس باز شود.

مرحله سوم : افزودن باقی مواد

حالا به ترتیب مرغ، هویج، خیار شور، ذرت، گردو و جعفری را به سسی که آماده کرده ایم افزوده و کاملا مخلوط می کنیم تا بافتی خمیری بدست آوریم.

مرحله چهارم : شکل دادن به کاناپ ها

حالا کاتری را که قبلا برای نان ها استفاده کرده بودیم را روی میز کار گذاشته مقداری از مواد آماده شده را داخل کاتر ریخته کمی سطح آن را صاف می کنیم و نان برش خورده را روی آن گذاشته کمی فشار می دهیم کاتر را بلند کرده برمی گردانیم و از سمت نان فشار وارد کرده و کاناپ را از داخل کاتر خارج می کنیم و به شکل دلخواه تزئین کرده و نوش جان کنید.

فوت و فن های دستور پخت کاناپ مرغ

  • می توانید خامه را جایگزین ماست کنید.
  • برای دادن رنگ به کاناپ ها می توانید مواد را به ۳ قسمت تقسیم کنید و قسمتی را با آب لبو و قسمتی را با آب اسفناج رنگی کنید.
  • از ژامبون گوشت هم به جای مرغ می توانید استفاده کنید.
  • زمانیکه مواد کاناپ آماده شد اگر غلظت مناسب برای شکل گیری را نداشت برای ۱ ساعت مواد را داخل یخچال بگذارید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه