طرز تهیه رولت سوسیس و قارچ و پنیر همراه با خمیر مخصوص

رولت سوسیس

یکی از فینگرفودهای بسیار خوشمزه است که هم می توانید به عنوان وعده اصلی تهیه کنید و هم برای مهمونی و تولدها بسیار مناسب است. طرز تهیه راحتی دارد و برای بچه خیلی جذاب است. در شرایط پیش آمده کرونایی که فرصت بیشتری برای ماندن در خانه داریم بهتر است از این فرصت استفاده کنیم و برای خانواده و بچه ها غذاهای جذاب درست کنیم. رولت سوسیس در واقع نوعی خمیر است که دور سوسیس را می گیرد و در فر پخته می شود و به همراه سس کچاب و خردل سرو می شود. شما برای تهیه این غذا می توانید خود خمیر را تهیه کنید یا از خمیر یوفکا حاضری استفاده کنید ولی به شما پیشنهاد می دهیم خود خمیر را تهیه کنید که طعم و مزه آن بسیار خوشمزه می باشد. امروز در پارسی دی رولت سوسیس و قارچ و پنیر با خمیر مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

آرد۲ لیوان
نمک۱/۲ ق چای خوری
تخم مرغ۱ عدد
روغن۱.۵  ق غذا خوری
آب ولرم۱/۳ لیوان
شیر ولرم۱/۳ لیوان
سوسیسبه مقدار لازم
قارچبه مقدار لازم
پنیر پیتزابه مقدار لازم

طرز تهیه رولت سوسیس

1مرحله اول : تهیه خمیر

این خمیر نیازی به مایه فوری ندارد پس آرد و به همراه تخم مرغ و داخل غذاساز یا کاسه ریخته و مخلوط کنید سپس نمک و روغن و شیر و آب ولرم را اضافه کنید و شروع کنید به هم زدن تا خمیر جمع شود و خمیر نسبتا لطیفی بدست بیاد خمیر را ۱۰ دقیقه خوب ورز دهید سپس در یک کاسه قرار دهید و روی آن را با سلفون بپوشانید و بمدت ۱ ساعت داخل محیط آشپزخانه استراحت دهید.

2مرحله دوم : آماده سازی مواد میانی

سوسیس ها را پوست گرفته و یا سرخ کنید و یا می توانید بخارپز کنید و یا به صورت خام در خمیر بگذارید. اگر دوست دارید قارچ بریزید آنها را خوب شسته و اسلایس کنید سپس با حرارت بالا تفت دهید.

3مرحله سوم : تهیه رولت سوسیس

روی تخته کار آرد بریزید و به اندازه دلخواه خمیر را به صورت بیضی باز کنید و سوسیس و قارچ پنیر را در مرکز رولت قرار دهید و به دلخواه به آن شکل دهید و خمیر را جمع کنید می توانید رول کنید و یا مانند خمیر پچ پچ آن را رول کنید. دقت کنید چون پنیر پیتزا ریختید کاملا لبه های خمیر را بهم بچسبانید تا در موقع پخت از خمیر خارج نشود. زرده را تخم مرغ را جدا کنید و با قلمو روی رولت ها بکشید و به دلخواه می توانید کنجد بریزید.

4مرحله چهارم : پخت رولت سوسیس

فر را از قبل گرم کنید سپس رولت های سوسیس را داخل سینی فر قرار دهید و فر را با دمای ۱۸۰ و زمان ۳۰ دقیقه تنظیم کنید تا رولت سوسیس پخته و طلایی شود می توانید برای طلایی شدن روی خمیر گریل را بمدت ۲ دقیقه روشن کنید. رولت های سوسیس بعد از پخت را فر خارج کنید و به همراه سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه رولت سوسیس

  1. می توانید پنیر و قارچ را حذف کنید.
  2. تهیه رولت سوسیس با خمیر یوفکا مانند مراحل بالا می باشد ولی برای پچییدن آن مانند بورک بپیچید.
  3. بیش از حد رولت ها در فر قرار ندهید وگرنه خشک می شود.

همچنین ببینید 

از
9
دیدگاه