طرز تهیه سوسیس انگشتی فینگر فود خانگی و راحت با خمیر یوفکا برای مهمانی

دستور پخت سوسیس انگشتی

طرز تهیه سوسیس انگشتی
سوسیس انگشتی یکی از فینگرفود های بسیار ساده است که با چند قلم مواد تهیه می شود و طعم بی نظیری دارد. شما می توانید از سوسیس انگشتی در سینی مزه و تولد ها و مهمانی ها خود در کنار دیگر غذا ها استفاده کنید. این سوسیس انگشتی هم با خمیر یوفکا و خمیر هزارلا تهیه می شود و گاهی در بعضی از رسپی از خمیر جادویی نیز برای این فینگرفود راحت استفاده می شود. سوسیس انگشتی یک نوع سوسیس می باشد که یکی از محبوب ترین سوسیس ها می باشد و منظور از انگشتی به دلیل سایز ریز و کوچک ان می باشد و به همین دلیل به این اسم مشهور شده است. البته نوعی کوکتل نیز به حساب می آید. همان طور که گفته شده از سوسیس انگشتی برای تهیه انواع فینگرفود ها استفاده می شود و طعم بی نظیری دارد و به دلیل ظاهر جذاب آن به مهمانی ها و مجالس زیبایی می بخشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوسیس انگشتی با خمیر یوفکا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سوسیس انگشتی

  • سوسیس انگشتی ۱ بسته
  • خمیر یوفکا ۱ بسته
  • زرده تخم مرغ ۱ عدد
  • سیاه دانه و کنجد به مقدار لازم

طرز تهیه سوسیس انگشتی با خمیر یوفکا

مرحله اول: آماده سازی خمیر

ابتدا باید خمیر یوفکا را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود، شما می توانید از خمیر هزارلا استفاده کنید. خمیر را باید به اندازه ۸*۳ برش بزنید. اگر از خمیر هزارلا استفاده می کنید باید دور تا دور خمیر را برش بزنید تا بهتر در فر پف کند.

مرحله دوم: پیچیدن خمیر

حالا باید هر سوسیس انگشتی را داخل هر برش قرار دهید به طور که سر و ته سوسیس بیرون باشد و خمیر دور تا دور سوسیس را بگیرید و در انتها درز را با دست خوب فشار دهید تا فیکس شود و در هنگام پخت باز نشود.

مرحله سوم: پخت سوسیس انگشتی

زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید و هم بزنید تا تز لختگی خارج شود. سوسیس انگشتی ها را داخل سینی فر قرار دهید و روی خمیر را با کمک فرچه آشپزی با زرده رومال کنید و سیاه دانه یا کنجد به دلخواه روی هر برش قرار دهید. حالا باید سینی را در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۶۰ درجه قرار دهید تا خمیر پخته و سوسیس ها طلایی شود و در انتها گریل را روشن کنید تا روی سوسیس انگشتی طلایی شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه توپک سوسیس فوری

نکات کلیدی در تهیه سوسیس انگشتی با خمیر یوفکا و هزارلا

  1. برای سرو می توانید سوسیس انگشتی را داخل دیس قرار دهید سس دلخواه خود را داخل کاسه ریخته و در کنار سوسیس انگشتی سرو کنید.
  2. اگر از خمیر هزارلا استفاده می کنید از شب قبل از فریزر خارج کنید و داخل یخچال قرار دهید و ۳ ساعت قبل مصرف داخل دمای محیط قرار دهید تا نرم شود.
  3. می توانید سوسیس انگشتی را در فر برقی و توستر نیز تهیه کنید و دقت کنید چون دمای فر ها باهم متفاوت است ممکن است زمان کمتر یا بیشتری بخواهد.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه