طرز تهیه چاکلت لاوا کیک شکلاتی یا کیک آتشفشان شکلات خوشمزه و جذاب

طرز تهیه چاکلت لاوا کیک

 

کیک شکلاتی مذاب یا کیک آتشفشان شکلات در وقع ترکیب کیک شکلاتی و سوفله فرانسوی می باشد اسم این کیک از مرکز شکلات مایع گرفته شده است اما از تاریخچه چاکلت لاوا کیک اطلاعات دقیقی نیست عده ای معتقد هستند اولین این کیک در نیویورک کشف شد ولی ژاک تورس سرآشپز و شکلات ساز فرانسوی اعتقاد دارد این کیک قبلا در فرانسه وجود داشته است برای اولین بار شخصی به نام ونگر کیک اسفنجی تهیه می کند وقتی فر را باز می کند متوجه می شود مرکز کیک داغ و نرم است و مزه بسیار خوبی دارد. این کیک بسیار هیجان انگیز است زیرا با برش آن شکلات مذاب از مرکز کیک خارج می شود و همه را به وجد می آورد. امروز در پارسی دی چاکلت لاوا کیک را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

کره۱۰۰ گرم
شکلات۱۰۰ گرم
شکر قهوه ای۱۵۰ گرم
تخم مرغ بزرگ۳ عدد
آرد۵۰ گرم
وانیل۱/۲ ق چای خوری

طرز تهیه چاکلت لاوا کیک

مرحله اول : آماده سازی

ابتدا تمام مواد اولیه کیک را از یخچال خارج می کنیم تا هم دمای محیط شود. فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد خوب گرم کنید. ۶ قالب رمکین یا گرد ساده را خوب با روغن چرب کنید.

مرحله دوم : بن ماری شکلات

شکلات و کره را داخل یک کاسه ریخته و بن ماری کنید بدین صورت که ظرف را روی بخار غیر مستقیم قرار دهید و هم بزنید تا شکلات ذوب شود (حتما شکلات را با چاقو خرد کنید) یا می توانید ظرف حاوی شکلات و کره را بمدت ۱ دقیقه داخل ماکروفر با قدرت ۱۰۰درصد قرار دهید مخلوط را خوب هم بزنید و بمدت ۱۵ دقیقه کنار بگذارید تا خنک شود.

مرحله سوم : هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ ها را شکسته و به همراه شکر وانیل داخل کاسه ریخته و با همزن دستی یا برقی خوب بزنید تا مواد مخلوط و تخم مرغ از لختگی خارج شود سپس آرد را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم :تهیه مایه چاکلت لاوا کیک

مخلوط تخم مرغ را به آرامی به مواد شکلات و کره که خنک شدند اضافه کنید و به آرامی هم بزنید تا مخلوط یکدستی حاصل شود.

مرحله پنجم : پخت چاکلت لاوا کیک

مواد چاکلت لاوا کیک را داخل قالب های رمکین یا مافین چرب شده بریزید سپس داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه به مدت ۱۴ دقیقه قرار دهید تا دو چاکلت لاوا کیک سفت و مرکز آن نرم به نظر بیاد سپس بگذارید تا خنک شود و دستکش آشپزخانه انداخته و به آرامی از قالب ها جدا کنید و به همراه کرم و یا خامه قنادی تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت چاکلت لاوا کیک

  1. می توانید مواد چاکلت لاوا کیک را به مدت دو روز داخل یخچال بگذارید سپس بپزید.
  2. درصد تلخی یا شیرینی شکلات به خود شما بستگی دارد می توانید بنا به سلیقه خود هر کدام را که دوست دارید استفاده کنید.
  3. اگر شکر قهوه ای در دسترس ندارید می توانید از شکر سفید دانه ریز استفاده کنید در نظر داشته باشید چاکلت لاوا کیک رگ روشن تری خواهد داشت.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه